Doručení nekompletní objednávky

Finance a vyúčtování, Reklamace a vratky

Během naší spolupráce může dojít k situaci, kdy zákazník obdrží nekompletní objednávku. Může k tomu dojít z důvodu nekompletního (chybného) zabalení nebo nedostatečné dostupnosti zboží.

Ať už nám tuto situaci oznámí koncový zákazník nebo přímo vy, musíme zjistit, jak budeme pokračovat s ohledem na spokojenost zákazníka.
Ten si může zažádat o zaslání chybějícího zboží nebo uplatní nárok na Odstoupení od kupní smlouvy (OOKS) nebo si ponechá to, co mu bylo doručeno a zbytek se vyrovná finančně.

Dříve než začneme popisovat, jak pokračovat s doručenou nekompletní zásilkou, je třeba věnovat pár slov tomu, jak této situaci předcházet, neboť je pro nás nejdůležitější spokojený zákazník.

Základem je správné nastavení dostupnosti produktu a její pravidelná kontrola. Při nízké nebo žádné skladové zásobě je třeba včas produkt stáhnout z nabídky, aby se předešlo objednávkám, které nemohou být doručeny. Jak je možné stáhnout produkty z nabídky naleznete zde, popřípadě se na nás obraťte skrze Centrum nápovědy.

Doručení nekompletní objednávky – zákazník chce doposlat chybějící produkt

Pokud dojde k odeslání nekompletní objednávky a zákazník po kontrole zkontaktuje MALL/Mimovrste a má stále zájem o nedodané zboží, spojíme se s vámi ohledně odeslání chybějícího produktu. V tu chvíli budete požádání o odeslání produktu na adresu zákazníka na vaše náklady. K odeslání nelze v tomto případě využít službu MALL Delivery.


Pokud zboží skladem již nemáte a objednávka má stav DELIVERED, tým Operations vytvoří tzv. vratkový dokument a bude vám zaslána žádost o dobropis.

Nedostatečná skladová dostupnost

Jestliže zjistíte nedostatečnou skladovou dostupnost části zboží z objednávky, která vám přišla ještě před stažením produktu, obraťte se, prosím, na tým Operations ještě před předpokládaným vyexpedováním objednávky. Tým Operations s vámi a zákazníkém následně dořeší další postup.

Pokud se jedná o nedostupnost celé objednávky, nastavte stav CANCELLED a zákazníkovi bude zaslán automaticky generovaný e-mail o zrušení objednávky.
Stav CANCELLED bude zahrnut do statistik zrušených objednávek – Cancel rate.

Doručení nekompletní objednávky – zákazník nechce doposlat chybějící produkt

Může nastat i situace, kdy byla nekompletní objednávka odeslána, zákazník si doručené zboží chce nechat a o chybějící produkt již nemá zájem bez ohledu na to, zda chybějící zboží máte dostupné či nikoliv. Jelikož je doručená objednávka označená jako DELIVERED a tento stav není možné změnit, tým Operations vytvoří vratkový dokument a zašlou vám žádost o vytvoření dobropisu.

V každém případě, pokud na některou z výše uvedených situací narazíte, obraťte se na nás co nejdříve, aby zákazník neměl s nákupem na MALL/Mimovrste negativní zkušenost.

Jak užitečný byl tento příspěvek?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte příspěvek!

Průměrné hodnocení: 3.5 / 5. Počet hlasů: 2

Zatím nikdo nehlasoval. Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

cs_CZČeština