Export objednávek pro import do Uloženky by WE|DO

Možnosti nastavení vlastních doprav, Objednávky a správa

Vzhledem k tomu, že zapojení služby Uloženka by WE|DO výrazně zvyšuje Vaše prodeje na MALL platformě, rozhodli jsme se pro ty z Vás, kteří nevyužívají API napojení na dopravce Uloženky, zjednodušit zakládání zásilek doručovaných na pobočky k osobnímu odběru.

Na novém seznamu objednávek v MALL partnerském portále proto nyní naleznete speciální možnost exportu, která je kompatibilní se strukturou importního souboru v Uložence.

1) Nastavení počtu balíků u jednotlivých objednávek

Pro správné fungování služby je nejprve nutné zadat k Vašim objednávkám v MALL Partnerském portále počet balíků pro každou jednu objednávku.

Tuto akci ideálně provedete v době přípravy objednávek na Vaší straně, kdy je objednávka ve stavu SHIPPING. Na stránce objednávek zvolte záložku Shipping, na které již v defaultním zobrazení uvidíte nový sloupec Počet balíků. Úpravu počtu můžete provést přímo ze seznamu objednávek. Pokud je pro Vás pohodlnější použít zobrazení v jiné rychlé záložce, je třeba, abyste nejprve v konfiguraci sloupců povolili zobrazení sloupce Počet balíků.

2) Vygenerování exportního souboru

Jakmile vyplníte počty balíků automaticky Vám systém označí objednávky k vygenerování reportu (chcete-li zahrnout ještě nějaké další, proveďte označení ručně).

V případě, že máte vybránu alespoň jednu objednávku, zobrazí se Vám v horní části tabulky možnost Export do Uloženky. Po stisknutí volby Vám systém automaticky stáhne soubor.

V souboru naleznete předvyplněné údaje zákazníka a počet balíků. Export Vám v posledním sloupci nechává volné pole Poznámka, které můžete v souboru vyplnit dle vlastní potřeby. Systém zároveň nevyplňuje údaje o Vaší podací pobočce/svozovém místě, které je nutné doplnit z Vaší strany buď přímo v souboru nebo po importu v administraci Uloženky před uložením zásilky. Popřípadě je možné v konfiguraci Vašeho eshopu v Uložence nastavit defaultní vyplňování sloupců (viz návod níže – bod 4).

Upozorňujeme, že generování souboru je možné pouze ve stavech SHIPPING a SHIPPED, a to pro dopravy podporované službou Uloženka by WE|DO. V případě, že využíváte služby MALL Delivery, systém automaticky vyloučí tyto objednávky z exportu.

3) Nahrání souboru v administraci Uloženky by WE|DO

Po přihlášení do Vašeho účtu v Uložence zvolte volbu Import CSV.

Na záložce importu nahrajte soubor a zkontrolujte, že máte zaškrtnutou volbu Používám soubor s hlavičkami podle dokumentace .

Dle Vaší potřeby doporučujeme také zaškrtnout volbu kontroly před finálním importem. V rámci kontroly je možné provádět úpravy v jednotlivých zásilkách nebo doplnit další údaje.

4) Nastavení vyplňování defaultních sloupců v Uložence

V případě, že chcete zrychlit nahrávání souborů, je možné v administraci Vašeho účtu v Uložence nastavit nový vzor importního souboru. Při nahrávání souboru za Vás tak systém vyplní defaultní hodnoty do prázdných sloupců. Automatické vyplňování doporučujeme nastavit především u sloupce podací pobočka, je však možné takto vyplnit i například pole poznámka.

Nastavení nového vzoru provedete v Nastavení Vašeho účtu na záložce Nastavení CSV.

Zvolte možnost přidat v pravém rohu a vyplňte požadované informace. Pořadí sloupce pro vyplňování Vaší podací pobočky v exportu z portálu je
Jako výchozí hodnotu vyplňte zkrácený kód pobočky např. ve tvaru ph4. Pokud využíváte svozovou službu, je možné pole podací pobočky ponechat prázdné.

Kód Vaší podací pobočky naleznete v přehledovém souboru csv poboček na záložce Implementace.

Jakmile vyplníte výchozí hodnoty stiskněte Uložit dole na stránce.

Při nahrávání souborů se Vám nyní bude zobrazovat možnost volby importního vzoru souboru.

V případě, že budete mít nějaké další dotazy, můžete se na nás obrátit skrze Centrum nápovědy.

Jak užitečný byl tento příspěvek?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte příspěvek!

Průměrné hodnocení: 1.5 / 5. Počet hlasů: 2

Zatím nikdo nehlasoval. Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

cs_CZČeština