Formy a způsoby vyúčtování

Jak začít, Finance a vyúčtování

Model MALL Partner je postavený na způsobu přímého prodeje zboží koncovému zákazníkovi a jeho následném odkoupení od vás, našeho partnera.

Protože v průběhu spolupráce vznikají závazky na obou stranách, tak abychom optimalizovali počet finančních transakcí, je součástí vzájemného vyúčtování Zápočet.
Zápočet na sebe pak vztahuje závazky z nákupu zboží z faktur vůči dobírkám, které přijdou na váš účet nebo například platby za dobropisy z reklamací a vratek a případné další faktury.

Vzor zápočtu mezi Partnerem a MALLem:

MALL tedy prodává zboží koncovému zákazníkovi, kterému pak na tento prodej vystavuje faktury. Z tohoto důvodu musí MALL zboží od partnera nakoupit.

Nákup zboží se vztahuje pouze na doručené objednávky (objednávky ve stavu Delivered) a cena zboží nakupovaná MALLem od partnera se vypočítává jako prodejní cena (viz pojem dle Všeobecných obchodních podmínek MALL Partner) jednotlivého produktu/SKU, která byla uvedena na webu bez DPH, ponížená o smluvně domluvenou Dohodnutou částku (viz pojem dle Všeobecných obchodních podmínek MALL Partner) vztahující na tento konkrétní produkt/SKU.

DŮLEŽITÉ – Na začátku spolupráce je nutné správně dohodnout a nastavit všechna práva a povinnosti k vzájemnému finančnímu plnění, zejména procentní sazbu z Prodejní ceny (viz pojem dle Všeobecných obchodních podmínek MALL Partner). Pokud by došlo k nastavení finančního plnění vůči MALLu z vaší strany nesprávně, nezbude než případnou chybu opravit dobropisem, případně dodatečnou fakturou.

Od finančního plnění za služby, jako například přepravné a doběrečné, se Dohodnutá částka (viz pojem dle Všeobecných obchodních podmínek MALL Partner) neodečítá, ta se vztahuje pouze na produkty. Tyto služby jsou přeúčtovávány v plné výši, čili v ceně bez DPH.

Zákazník platí za objednávky různými způsoby, přičemž podle způsobu platby pak tyto platby směřují buď na účet MALLu nebo na účet partnera.

Na účet MALLu přichází:
– platba kartou předem – online
– okamžitý online převod
– bankovní převod
– nákup na splátky

Na účet partnera přichází:
– při převzetí – platba na dobírku

V případě zapojení do MALL Delivery (MD) přichází všechny platby (včetně platby při prevzetí – na dobírku) na účet MALL.

V současnosti s námi můžete mít dva způsoby vyúčtování – MALL Self-billing – automatické vyúčtování nebo manuální vyúčtování.
O těchto jednotlivých vyúčtováních se dočtete v dalších článcích.

Bez ohledu na dohodnutý způsob vyúčtování by měla být výsledkem oboustranně odsouhlasená suma/částka, čili výše zmíněný zápočet. A tato částka by měla odpovídat hodnotě doručených objednávek.

Výpočet částky, za kterou nám výrobek prodáváte, si můžeme zkusit ověřit níže.

Správné fakturační údaje najdete buď ve vaší smlouvě nebo případě zde

V případě, že máte nějaké dotazy k vyúčtování prosím kontaktujte vašeho obchodního zástupce nebo oddělení Operations.

V případě, že budete mít nějaké další dotazy, můžete se na nás obrátit skrze sekci Finance a vyúčtování v Centru nápovědy.

Jak užitečný byl tento příspěvek?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte příspěvek!

Průměrné hodnocení: 2.3 / 5. Počet hlasů: 10

Zatím nikdo nehlasoval. Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

cs_CZČeština