Jak úspěšně prodávat na Allegro.cz?

Novinky, E-maily a Webináře

Tyto informace jsou určené pro obchodníky, jejichž produkty z nabídky na MALL.CZ byly automaticky zalistované na Allegro.cz. Pravidla prodeje na allegro.cz se liší a mohou výrazně ovlivnit to, jak se produkty objevují ve vyhledávání a jak jsou ve výsledku úspěšné, proto, prosím, dodržujte následující doporučení, aby se vaše produkty zobrazované na Allegro.cz dobře prodávaly.

Allegro si velmi zakládá na vysoké kvalitě služeb a spokojených zákaznících. Proto má striktní Pravidla prodeje a na ně navázaný systém bodového hodnocení prodejců, který ovlivňuje zobrazování produktů ve vyhledávání.

Maximální hodnocení, které jako prodejce můžete získat, je 860 bodů. Některé metriky mají větší váhu a když je nesplníte, body se odečítají rychleji, proto je třeba si na vše dávat dobrý pozor. Splněním jiných parametrů naopak body získáváte. Čím více bodů, tím lépe se budou zobrazovat produkty ve výsledcích vyhledávání a tudíž vzrostou šance na vyšší tržby. Jakmile se body sníží pod určitou hranici, prodeje se zastaví. Podrobný přehled metrik naleznete na Allegro v sekci Kvalita prodeje.

Upozornění

V případě výrazného poklesu Kvality prodeje si vyhrazujeme právo na omezení daného účtu dle čl. 10.7. Podmínek používání portálu Allegro.

Obsluhu klonovaných účtů bude z velké části zabezpečovat tým MALL.CZ, rovněž přebírá zodpovědnost za většinu metrik. Pro zákaznickou podporu klonovaných účtů se obracejte i nadále na své Key Account Manažery, případně na další kontakty, jak jste zvyklí.

Zodpovědnost na straně prodejce:

Rychlé odeslání

 • Získejte body za objednávky odeslané v ten samý den, kdy byly vytvořeny. Měří se zpětně za posledních 30 dní. Získáte navíc 20 bodů, pokud alespoň 80 % objednávek odesíláte do 11 hodin večer téhož dne.
 • Získejte body za odeslání v odpoledních hodinách, čím později v den objednávky zvládnete odesílat zásilky, tím více bodů získáte. Obdržíte navíc 5 bodů za každou hodinu v intervalu od 12:00 do 15:00, za objednávky po patnácté hodině dokonce 20 bodů. Pro započtení tyto časy odeslání musí platit alespoň u 80 % vašich nabídek.
 • Získejte body za procento zásilek odeslaných přepravci ve slíbený čas. Získáte navíc 4 body za 50 % takto zpracovaných objednávek a plus 2 body za každý procentní bod v intervalu 50-98 %.

Včasné doručení

 • Vždy dodržujte slíbený termín doručení.
 • Nezapomínejte přizpůsobovat dodací lhůty svátkům nebo sezónnímu vytížení.

Součinnost se zákaznickým centrem

 • Reagujte rychle a bez prodlevy na dotazy se strany MALL.CZ.
 • Mějte v MALL Partner portálu uvedené aktuální kontakty.
 • Na vyřešení všech dotazů a požadavků od zákazníka týkajících se zboží a objednávky máte 14 dní.
 • Za nedodržení se body odečítají, maximum je mínus 200 bodů.
  (mínus 20 bodů za počet nevyřešených problémů v rozmezí 7.1 % – 11 % z celkového počtu dotazů, mínus 40 bodů v rozmezí 11.1 % – 21 % z celkového počtu dotazů, mínus 60 bodů při 21.1 % – 30 %, atp.)

Rušení objednávek

 • Zrušení objednávky z důvodu špatně nastavených údajů, například skladové dostupnosti a ceny, zhoršuje zákaznickou zkušenost, loajalitu a snižuje důvěru zákazníka v nás jako prodejce a má dopad i na hodnocení prodejce, proto se mu snažte vyvarovat.

Kompletní pravidla naleznete na allegro.cz.

Prodávat na allegro.cz může každý, stačí se zaregistrovat!

Jak užitečný byl tento příspěvek?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte příspěvek!

Průměrné hodnocení: 5 / 5. Počet hlasů: 1

Zatím nikdo nehlasoval. Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

cs_CZČeština