Nové změny v nastavení doprav na MALL Partner

MALL Delivery (dříve MALL doprava), Možnosti nastavení vlastních doprav

Pro zjednodušení logistických a skladových procesů jsme připravili změny v nastavení doprav. Umožňujeme vám taková nastavení, která co nejvíce odrážejí realitu stavu logistiky. Bližší informace, jakých oblastí v nastavení doprav se změny týkají naleznete v článku níže.

Nastavení můžete upravovat přímo v MALL Partner portálu nebo skrze API rozhraní.

Nové změny:

  • Close time – možnost nastavení pro jednotlivé dny v týdnu dle domluvených svozů s dopravcem. Close time je možné nastavit u každého založeného dopravce.
  • Nastavení cenových pravidel – možnost separátního nastavení pro dopravu a dobírku.
  • Kalendář prodejního účtu – možnost výběru země, kde se nachází váš sklad, ze kterého expedujete.
  • Oddálené dodání (Supply delay) – možnost nastavení oddáleného dodání pro potřeby např. výpadku skladu, dovolené, inventury a jiné.

Zároveň došlo ke zrušení vlastního názvu dopravce.

API rozhraní

Nastavení doprav skrze API naleznete v dokumentaci zde.

V souvislosti se změnami došlo k vytvoření kompletně nových endpointů a dokumentace. Pokud jste doposud využívali API napojení na část Deliveries, bude nutné, abyste provedli změnu integrace. Deliveries endpointy budou zrušeny k 31.1.2022

Doporučujeme, aby nastavení a kontrolu provedl váš IT vývojář nebo dodavatel technického řešení pro napojení na MALL Partner.

Nastavení v MALL Partner portálu

Nejprve se přihlaste do MALL Partner portálu na záložku Dopravy – Nastavení doprav.
Záložka Nastavení doprav se nově rozděluje na sekci Dopravci a Sklad.

Dopravci

Při založení dopravy či v detailu každého dopravce můžete nastavit Close time pro jednotlivé dny. Je důležité nastavit Close time podle vaší dohody s dopravcem. V případě, že neexpedujete o víkendu je i tak potřebné vyplnit čas 00:00.
Typ dopravce a doba doručení je beze změny.

Nastavení správného closetime je velmi důležité nejen pro správný výpočet předpokladu doručení zákazníkovi, ale umožní vám také zvýšit konverzi například před koncem marketingové kampaně nebo na konci Vánoční sezony. Nyní tak budete moci prodloužit prodej akčních položek přesně dle možností každého jednotlivého dopravce.

V dopravách lze vytvořit cenové hladiny dle váhy nebo ceny objednávky. Můžete nastavit odlišná cenová pravidla pro cenu dopravy a dobírky. Je však potřebné vyplnit obě hodnoty.

Sklad

Záložka Sklad vám umožní specifikovat kalendář země, ve kterém máte sklad pro zpřesnění výpočtu předpokládaného doručení na webu pro zákazníka.
Nastavení proveďte po kliknutí na ikonku tužky.

Vyberte zemi, kde se nachází váš sklad, ze kterého expedujete (např. váš sklad se nachází v ČR, prodej probíhá na MALL.SK – jako kalendář vyberete Českou republiku, tento krok zajistí, aby se slovenským zákazníkům zobrazoval správný předpoklad doručení reflektující český kalendář vašeho provozu na skladě.

Z našeptávače si vyberete zemi skladu a můžete uložit.

Zároveň zde můžete nastavit Zpoždění dodávky (Supply delay). Pokud plánujete dovolenou či inventuru nebo budete mít výpadek skladu, tak si zde nastavíte konkrétní časové období, které vám automaticky prodlouží předpokládané datum doručení.
Je možné nastavit pouze jedno zpoždění dodávky.

V případě, že budete mít nějaké další dotazy, můžete se na nás obrátit skrze Centrum nápovědy.

Jak užitečný byl tento příspěvek?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte příspěvek!

Průměrné hodnocení: 2.8 / 5. Počet hlasů: 15

Zatím nikdo nehlasoval. Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

cs_CZČeština