Izvoz naročil za uvoz v Skladiščenje s strani WE|DO

Možnosti za nastavitev prevozov po meri, Naročila in upravljanje

Vzhledem k tomu, že zapojení služby Uloženka by WE|DO výrazně zvyšuje Vaše prodeje na MALL platformě, rozhodli jsme se pro ty z Vás, kteří nevyužívají API napojení na dopravce Uloženky, zjednodušit zakládání zásilek doručovaných na pobočky k osobnímu odběru.

Na novém seznamu objednávek v MALL partnerském portále proto nyní naleznete speciální možnost exportu, která je kompatibilní se strukturou importního souboru v Uložence.

1) Nastavení počtu balíků u jednotlivých objednávek

Pro správné fungování služby je nejprve nutné zadat k Vašim objednávkám v MALL Partnerském portále počet balíků pro každou jednu objednávku.

Tuto akci ideálně provedete v době přípravy objednávek na Vaší straně, kdy je objednávka ve stavu SHIPPING. Na stránce objednávek zvolte záložku Shipping, na které již v defaultním zobrazení uvidíte nový sloupec Počet balíků. Úpravu počtu můžete provést přímo ze seznamu objednávek. Pokud je pro Vás pohodlnější použít zobrazení v jiné rychlé záložce, je třeba, abyste nejprve v konfiguraci sloupců povolili zobrazení sloupce Počet balíků.

2) Vygenerování exportního souboru

Jakmile vyplníte počty balíků automaticky Vám systém označí objednávky k vygenerování reportu (chcete-li zahrnout ještě nějaké další, proveďte označení ručně).

V případě, že máte vybránu alespoň jednu objednávku, zobrazí se Vám v horní části tabulky možnost Export do Uloženky. Po stisknutí volby Vám systém automaticky stáhne soubor.

V souboru naleznete předvyplněné údaje zákazníka a počet balíků. Export Vám v posledním sloupci nechává volné pole Poznámka, které můžete v souboru vyplnit dle vlastní potřeby. Systém zároveň nevyplňuje údaje o Vaší podací pobočce/svozovém místě, které je nutné doplnit z Vaší strany buď přímo v souboru nebo po importu v administraci Uloženky před uložením zásilky. Popřípadě je možné v konfiguraci Vašeho eshopu v Uložence nastavit defaultní vyplňování sloupců (viz návod níže – bod 4).

Upozorňujeme, že generování souboru je možné pouze ve stavech SHIPPING a SHIPPED, a to pro dopravy podporované službou Uloženka by WE|DO. V případě, že využíváte služby MALL Delivery, systém automaticky vyloučí tyto objednávky z exportu.

3) Nahrání souboru v administraci Uloženky by WE|DO

Po přihlášení do Vašeho účtu v Uložence zvolte volbu Import CSV.

Na záložce importu nahrajte soubor a zkontrolujte, že máte zaškrtnutou volbu Používám soubor s hlavičkami podle Dokumentacija .

Dle Vaší potřeby doporučujeme také zaškrtnout volbu kontroly před finálním importem. V rámci kontroly je možné provádět úpravy v jednotlivých zásilkách nebo doplnit další údaje.

4) Nastavení vyplňování defaultních sloupců v Uložence

V případě, že chcete zrychlit nahrávání souborů, je možné v administraci Vašeho účtu v Uložence nastavit nový vzor importního souboru. Při nahrávání souboru za Vás tak systém vyplní defaultní hodnoty do prázdných sloupců. Automatické vyplňování doporučujeme nastavit především u sloupce podací pobočka, je však možné takto vyplnit i například pole poznámka.

Nastavení nového vzoru provedete v Nastavení Vašeho účtu na záložce Nastavení CSV.

Zvolte možnost přidat v pravém rohu a vyplňte požadované informace. Pořadí sloupce pro vyplňování Vaší podací pobočky v exportu z portálu je
Jako výchozí hodnotu vyplňte zkrácený kód pobočky např. ve tvaru ph4. Pokud využíváte svozovou službu, je možné pole podací pobočky ponechat prázdné.

Kód Vaší podací pobočky naleznete v přehledovém souboru csv poboček na záložce Implementace.

Jakmile vyplníte výchozí hodnoty stiskněte Uložit dole na stránce.

Při nahrávání souborů se Vám nyní bude zobrazovat možnost volby importního vzoru souboru.

Če imate dodatna vprašanja, nas lahko kontaktirate prek Centra za pomoč.

Kako koristna je bila ta objava?

Kliknite na zvezdico, da ocenite objavo!

Povprečna ocena: 1.5 / 5. Število glasov: 2

Nihče še ni glasoval. Bodite prvi in ocenite to objavo.

sl_SISlovenščina