MALL Delivery je služba, která má za cíl zjednodušit logistické procesy, zpracování a vychystání objednávek na straně našich partnerů. Nyní máte možnost tuto službu využívat na Slovensku.

Vsebina:


Osnovne informacije

Služba MALL Delivery Slovensko je pouze pro produkty s příznakem Smallbox a pro partnery, kteří prodávají na MALL.cz, MALL.sk a mají sklady na SK.

Při využívání služby MALL Delivery není možné ověřovat plnoletost koncového zákazníka (např. alkohol, zbraně, pyrotechnika). V případě, že prodáváte produkty tohoto charakteru, není možné využívat službu MALL Delivery.

Odeslání balíku je realizováno skrze pobočkovou síť dopravce DPD nebo máte při větších objemech zásilek možnost objednat si svozovou službu přímo k sobě na sklad. 
Je třeba, aby rozměry balíků splňovaly velikostní a váhové limity stanovené dopravcem DPD, součet tří stran má 175 cm (nejdelší strana max. 100 cm) a max. váha 20 kg.

Po obdržení objednávky si vyskladníte zboží dle svého standardního procesu s výjimkou toho, že během balení získáváte štítek dopravce přímo z MALL Partner portálu. Systém MALL Partner za vás automaticky vyplní k objednávkám informace o trackingu zásilky pro koncového zákazníka a v okamžiku doručení také updatuje stav objednávky. 

Nazaj na vrh


Žádost o aktivaci MALL Delivery Slovensko

O službu MALL Delivery Slovensko si můžete zažádat přímo v MALL Partner portálu v sekciDoprava/MALL Delivery

Po stisknutí tlačítka Želim odpremo iz MALL-a se vám rozbalí formulář pro zadání doplňujících informací (např.: kontakty, adresa vašeho skladu a jeho otevírací doba). 
Dbejte prosím na to, aby byly poskytované informace kompletní a aktuální, čímž urychlíte aktivaci služby na naší straně.

Po odeslání žádosti vás kontaktuje náš zástupce a vyřídí s vámi detaily nastavení služby jako je například výběr podací pobočky nebo svozové informace. Po společné dohodě pak službu aktivujeme v určitý den, abyste byli připraveni na změnu ve vašich logistických procesech.

Nazaj na vrh


Dostava

Při zvolení služby MALL Delivery Slovensko přebírá základní nastavení dopravy MALL.
Veškeré parametry jako je cena dopravy pro zákazníka nebo limity dopravy zdarma spadají nyní pod administraci našeho týmu. Jediným parametrem, který i nadále spravujete vy, jako náš partner, je Čas dostave (Delivery delay) zásilky. Nastavení tohoto parametru má stejná pravidla jako při konfiguraci bez služby MALL Delivery.

Svoz na sklad

Pokud máte aktivovanou svozovou službu, tak DPD vám na sklad bude jezdit každý den. Případně si s vámi řidič domluví svozové okno pro pravidelné odebírání vašich zásilek.
V případě, že nebudete mít žádné zásilky k odeslání, tak je potřebné DPD informovat, že nemají v ten den jezdit na váš sklad.

Čas zbiranja v podružnicah za dostavo

Z důvodu častých změn svozových tras přepravce není možné stanovit jeden pevný čas, kdy jsou zásilky z podacích poboček svezeny. Nejefektivnějším způsobem jak zjistit, do kdy je třeba podat zásilky aby byly ještě ten stejný den svezeny, je domluva přímo s obsluhou podací pobočky. 
Pokud Vám obsluha sdělí, v jakém časovém okně probíhá svoz z jejich pobočky a vy na podací pobočku odevzdáte zásilky do daného času, je možné si nastavit Delivery delay jako D+1 (den podání + den na přepravu na výdejní místo). 

V případě, že pobočka neuvede přesný čas, řidič každý den přijíždí s rozestupem několika hodin nebo není možné z vaší strany odevzdat zásilky do daného času, je potřeba si Delivery delay nastavit jako D+2 (den podání + 2 dny na přepravu na výdejní místo). 

Nazaj na vrh


Zpracování objednávek

U nově vzniklé objednávky, která je řádně uhrazena (v případě dobírky se děje automaticky) bude stav objednávky změněn na stav OPEN, což je pro vás znamení začít objednávku vychystávat. 

První změna procesu nastává ve chvíli, kdy začne vychystávání na vašem skladu a přepnutí objednávky do stavu SHIPPING. Od tohoto momentu je možné přímo v MALL Partner portálu nebo prostřednictvím API zažádat o štítek dopravce. 

Jakmile je balíček připraven a oštítkován, předáte jej do dopravy, buď odnesením na naši pobočku, nebo máte-li objednanou svozovou službu předáním kurýrovi, systém automaticky změní stav objednávky na SHIPPED a začne sledovat tracking dopravce a dle získaných informací následně probíhá změna stavu objednávky. 

Zjistí-li systém, že byla zásilka zákazníkovi doručena, přepne se objednávka na finální stav DELIVERED a vyplní se automaticky datum reálného doručení zásilky, tj. parametr delivered_at.

Vrácené zboží

Někdy se může samozřejmě stát, že zákazník zboží na pobočce nevyzvedne, nebo zásilku od kurýra nepřevezme. V takovém případě vám zásilku vrátíme zpět. Do doby, než své zboží dostanete nazpět, zůstává objednávka ve stavu SHIPPED.  
Po převzetí nevyzvednuté zásilky, která se vám vrací zpět, přepne systém stav zásilky na VRNILI

Nepřevzaté zásilky jsou vždy vrácené na adresu partnera, která je uvedená na štítku. 

Home Delivery – odeslání na adresu (HD) 

  • Bez dobírky – uskladnění zásilky 7 kalendářních dnů – vždy jsou 2 pokusy o doručení (2 dny po sobě, v případě, že se ozve zákazník následuje 3. pokus o doručení) 
  • S dobírkou – uskladnění zásilky 14 kalendářních dnů – vždy jsou 2 pokusy o doručení (2 dny po sobě, v případě, že se ozve zákazník následuje 3. pokus o doručení) 

Pobočková síť (PUP) 

  • Na pobočce má vždy zákazník možnost vyzvednout zásilku do 7 kalendářních dnů. 

Nazaj na vrh


Tisk štítků dopravce a vícekusové zásilky

Jakmile přepnete objednávku do stavu SHIPPING, zpřístupní se vám možnost zadat počet balíků v objednávce a systém vám umožní vytisknout stejný počet štítků ve zvoleném formátu (PDF nebo ZPL). 

Vícekusové zásilky je možné zasílat s dobírkou pouze v rámci Home Delivery (odeslání na adresu) a to maximálně 10 kusů u jedné objednávky. 
Při využití výdejních míst DPD Pickup můžete poslat vícekusové zásilky pouze bez dobírky, s dobírkou je možné pouze jednokusovou objednávku.

Změna počtu balíků v objednávce

Za situace, kdy během přípravy zásilky zjistíte, že potřebujete vygenerovat jiný počet štítků (např. jste objednávku nakonec místo do jedné krabice zabalili do dvou), můžete akci generování štítků provést opakovaně bez omezení. Je však nutné vždy použít nově vytištěné štítky dopravce.

Nazaj na vrh


Použití FDEL štítku u MALL Delivery a vyúčtování

Štítek FDEL je technické označení a definuje produkty, na které je přepravné zadarmo, a proto zákazníkům za tyto objednávky není účtováno. Jak přidat k produktu štítek FDEL naleznete v článku tukaj.

Pokud tedy štítek FDEL již využíváte u svých produktů, tak při vyúčtování dochází k nárokování přepravného ze strany MALLu prostřednictvím poplatkových faktur pod označením 20148 – Poplatek za využití štítků FDEL za objednávky se stavem Delivered. 

Poplatková faktura je vystavená vždy 1. den nového měsíce a naleznete ji v MALL Partner portálu v záložce Dane do faktury / Billing.

Příklad: U produktu je nastaven štítek FDEL (Doprava zdarma). Vytvořila se objednávka, která je doručena v lednu s konečným stavem DELIVERED, bude tedy vyúčtovaná 1. den v měsíci březen.

Seznam objednávek, za které bylo dopravné v ten daný měsíc přefakturováno vám na vyžádání poskytne oddělení Operations. 
Přepravné je fakturované dle aktuálních platných obchodních podmínek a jeho výše se tedy může měnit s ohledem na aktuální probíhající akce. 

Nazaj na vrh


Če imate kakršne koli težave z aktiviranjem storitve MALL Delivery ali če imate kakršna koli vprašanja v zvezi z njo, nas lahko kontaktirate prek scenarij MALL Dostava v našem Center za pomoč.

Kako koristna je bila ta objava?

Kliknite na zvezdico, da ocenite objavo!

Povprečna ocena: 0 / 5. Število glasov: 0

Nihče še ni glasoval. Bodite prvi in ocenite to objavo.

sl_SISlovenščina