Domov - Heureka XML feed

Kako začeti, Heureka XML Feed

V nadaljevanju so predstavljene osnovne točke, ki se nanašajo na večino partnerjev, ki se vključujejo v partnerski program MALL. Vključno s koristnimi informacijami.

1. HEUREKA XML Feeds

Základním předpokladem pro spolupráci s MALL je schopnost partnera generovat Izdelek in Razpoložljivost feed, který vychází ze specifikace HEUREKY. Je při tom potřeba brát na vědomí, že pro MALL může být odlišná povinná sada elementů.

2. Partnerský MALL portál

Prijava v portal je na voljo tukaj:
SL; SL
Admin účet si partner vytváří při registraci, nebo ho partnerovi vytváří MALL obchodník.
Pokud jste si nenastavili heslo při registraci, můžete využít funkci zapomenutého hesla:
SL; SL

3. Před zahájením prodeje je nezbytné mít vyřešené následující body:

Pokud jsou výše uvedené body splněny a neexistují další individuální bariéry, partner získá ze strany MALL povolení k publikování produktů a tím dojde i k zahájení prodeje.

4. Komunikace

Pro efektivní komunikaci je pro partnery vytvořené FAQ, Centra za pomoč. Alternativně jsou pro partnery zřízené kontaktni naslovi. V rámci urychlení komunikace partneři uvádí své partnerské číslo (alternativně firmu) do předmětu e-mailů.

5. API (volitelně – objednávky)

Client_id ("ključ API") najdete na partnerskem portalu MALL v razdelku Partner.
Online dokumentace k API je dostupná zde:

6. Důležitá upozornění k napojení pomocí HEUREKA XML feedů

Nespornou výhodou nahrání produktů pomocí HEUREKA XML feedů je rychlost zahájení prodeje i s velkým množstvím produktů. Je však třeba brát na zřetel níže uvedené skutečnosti.

 • Primárně nedochází přímo k listování do stromu kategorií MALL.
  Kategorie se přiřazují automaticky na základě CATEGORYTEXTU. Stromy MALL a HEUREKA nejsou 1:1. V případě špatného zařazení produktu hlášeného ze strany MALL, je nezbytné produkty manuálně přesunout.
 • HEUREKA feed neobsahuje univerzální element pro váhu produktu. Není tedy možné na rozdíl od jiných napojení používat škálování dopravného podle váhy produktů. Rozdělení je možné na smallbox a bigbox a dále je možné dopravné škálovat podle celkové ceny objednávky.
  Problematika nacenění dopravného partnerovi odpadá při využívání služby MALL Delivery.
 • Informace o dopravách v produktovém HEUREKA XML feedu se na MALL nezohledňují. Informace o možnostech dopravy se zadávají v MALL Partner portálu.
 • Všechny položky, které mají být v prodeji na MALL, musí mít záznam o dostupnosti v dostupnostním feedu. V opačném případě by se na webu zobrazovaly jako nedostupné.
 • Varianty se na MALL vytváří „přes parametr“ a je třeba takový parametr (typicky barva, velikost, hmotnost apod.) i s jeho hodnotou uvádět ve svém produktovém feedu, mít jej spárovaný a označený jako variantní v partnerském portálu. Variantní parametry mohou být maximálně 2 pro kategorii.
 • V tuto chvíli není možné využívat vícenásobné hodnoty parametrů.
 • Nahrání produktů pomocí HEUREKA XML feedů je možné jen na MALL.CZ a MALL.SK.
 • HEUREKA feedy neobsahují obdobu produktových štítků (LABEL). Není tedy možné využívat zvýraznění produktů na MALL v plném rozsahu.
 • Název značky není na MALL možné uvádět v názvu produktu/varianty, protože MALL již název značky automaticky přiřadí na základě elementu PROIZVAJALEC. Řešením je název značky v elementu PRODUCTNAME neuvádět. MALL název značky v názvu produktu může odstranit automaticky, pokud je naprosto shodný. Stav je možné ověřit ihned po zalistování produktů. Ideální postup vedoucí k odstranění duplicitní značky můžete konzultovat s týmem Onbording skrze FAQ, Centra za pomoč.

Kako koristna je bila ta objava?

Kliknite na zvezdico, da ocenite objavo!

Povprečna ocena: 3.7 / 5. Število glasov: 7

Nihče še ni glasoval. Bodite prvi in ocenite to objavo.

sl_SISlovenščina