Úvodní informace – Heureka XML feed

Jak začít, Heureka XML Feed

Níže naleznete základní body, které se dotýkají většiny partnerů procházející procesem onboardingu na MALL Partner programu. Včetně užitečných informací.

1. HEUREKA XML Feeds

Základním předpokladem pro spolupráci s MALL je schopnost partnera generovat produktový a dostupnostní feed, který vychází ze specifikace HEUREKY. Je při tom potřeba brát na vědomí, že pro MALL může být odlišná povinná sada elementů.

2. Partnerský MALL portál

Přihlašování do portálu naleznete zde:
CZ; SK
Admin účet si partner vytváří při registraci, nebo ho partnerovi vytváří MALL obchodník.
Pokud jste si nenastavili heslo při registraci, můžete využít funkci zapomenutého hesla:
CZ; SK

3. Před zahájením prodeje je nezbytné mít vyřešené následující body:

Pokud jsou výše uvedené body splněny a neexistují další individuální bariéry, partner získá ze strany MALL povolení k publikování produktů a tím dojde i k zahájení prodeje.

4. Komunikace

Pro efektivní komunikaci je pro partnery vytvořené Centrum nápovědy. Alternativně jsou pro partnery zřízené kontaktní adresy. V rámci urychlení komunikace partneři uvádí své partnerské číslo (alternativně firmu) do předmětu e-mailů.

5. API (volitelně – objednávky)

Client_id („klíč k API“) nalezne partner v partnerském MALL portálu v sekci Partner.
Online dokumentace k API je dostupná zde:

6. Důležitá upozornění k napojení pomocí HEUREKA XML feedů

Nespornou výhodou nahrání produktů pomocí HEUREKA XML feedů je rychlost zahájení prodeje i s velkým množstvím produktů. Je však třeba brát na zřetel níže uvedené skutečnosti.

 • Primárně nedochází přímo k listování do stromu kategorií MALL.
  Kategorie se přiřazují automaticky na základě CATEGORYTEXTU. Stromy MALL a HEUREKA nejsou 1:1. V případě špatného zařazení produktu hlášeného ze strany MALL, je nezbytné produkty manuálně přesunout.
 • HEUREKA feed neobsahuje univerzální element pro váhu produktu. Není tedy možné na rozdíl od jiných napojení používat škálování dopravného podle váhy produktů. Rozdělení je možné na smallbox a bigbox a dále je možné dopravné škálovat podle celkové ceny objednávky.
  Problematika nacenění dopravného partnerovi odpadá při využívání služby MALL Delivery.
 • Informace o dopravách v produktovém HEUREKA XML feedu se na MALL nezohledňují. Informace o možnostech dopravy se zadávají v MALL Partner portálu.
 • Všechny položky, které mají být v prodeji na MALL, musí mít záznam o dostupnosti v dostupnostním feedu. V opačném případě by se na webu zobrazovaly jako nedostupné.
 • Varianty se na MALL vytváří „přes parametr“ a je třeba takový parametr (typicky barva, velikost, hmotnost apod.) i s jeho hodnotou uvádět ve svém produktovém feedu, mít jej spárovaný a označený jako variantní v partnerském portálu. Variantní parametry mohou být maximálně 2 pro kategorii.
 • V tuto chvíli není možné využívat vícenásobné hodnoty parametrů.
 • Nahrání produktů pomocí HEUREKA XML feedů je možné jen na MALL.CZ a MALL.SK.
 • HEUREKA feedy neobsahují obdobu produktových štítků (LABEL). Není tedy možné využívat zvýraznění produktů na MALL v plném rozsahu.
 • Název značky není na MALL možné uvádět v názvu produktu/varianty, protože MALL již název značky automaticky přiřadí na základě elementu MANUFACTURER. Řešením je název značky v elementu PRODUCTNAME neuvádět. MALL název značky v názvu produktu může odstranit automaticky, pokud je naprosto shodný. Stav je možné ověřit ihned po zalistování produktů. Ideální postup vedoucí k odstranění duplicitní značky můžete konzultovat s týmem Onbording skrze Centrum nápovědy.

Jak užitečný byl tento příspěvek?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte příspěvek!

Průměrné hodnocení: 3.7 / 5. Počet hlasů: 7

Zatím nikdo nehlasoval. Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

cs_CZČeština