Izvoz MALL kategorij

Kako začeti

Nedílnou součástí implementace na MALL je i výběr relevantních kategorií, kam je možné zalistovat své produkty. Jak na to, se dozvíte níže.

V tomto článku naleznete exporty všech produktových kategorií aktualizované z prosince 2022 pro Českou republiku, Slovensko, Maďarsko a Slovinsko , ke stažení níže.

Zároveň jsou všechny Stromy kategorií dostupné skrze API, tukaj.

Pro manuální vkládání produktů slouží tento soubor pro informativní přehled o MALL kategoriích. Obdobný přehled naleznete i při samotném zakládání produktu v MALL Partner portálu v záložce Produkty – Seznam kategorií.

Pro napojení typu Heureka XML feed poslouží tento soubor jako podklad pro upravljanje izdelkov.

Jak se souborem pracovat?

Pro úvodní shrnutí uvedeme názvy a významy daných sloupců. Některé sloupce se můžou podle dané země lišit, struktura je však stejná.

Sloupec A – Shop ID – zkratka země, kde jsou kategorie založené CZ, SK, HU, PL, SI

Sloupce B až J – Kategorický strom, Lvl1 – Lvl8 (cz, sk, hu, pl, si) – postupná cesta kategorií, jak se objevuje na webových stránkách MALLu/ Mimovrste

Příklad cesty kategorií zobrazené na webu

Zde se můžete podívat skrze URL adresu: https://www.mall.cz/nabijecky-autobaterii.

Sloupce K až S – Lvl1 – Lvl8 eng – strojový překlad kategorií do angličtiny (v souboru si otevřete pomocí znaku „+“ v horní liště)

Sloupec T – URL adresa dané kategorie na webových stránkách MALL/ Mimovrste

Sloupec V – TYPE ID – jedná se o produktovou (P) či filtrační (F) kategorii.
Pro zalistování do filtrační kategorie, je nutné uvést Product type ID a třídící parametry s hodnotou nadřazené kategorie a doplnit parametr s danou hodnotou z řádku právě filtrační kategorie. Do filtrační kategorie lze zatřídit například jednotlivé typy sluchátek do uší a přes uši.
Nikdy proto nefiltrujte v exportu pouze filtrační kategorie. Nezobrazí se vám poté informace o nadřazené kategorii, které potřebujete pro zatřízení produktů do filtrační kategorie.

Sloupec W – Category ID (SAP ID) – MALL ID vybrané kategorie např.: ND383 – Nabíječka autobaterií. Tyto kódy kategorií budete používat pro nahrávání produktů.

Sloupec X – Parameter – technický název parametru tzv. třídící (povinné) parametry produktů, které je nutné u produktu uvádět pro správné zařazení do podsekcí dané kategorie.
Je potřebné si dávat pozor i na mezery před a za daným parametrem a hodnotou. Chyby v parametrech a hodnotách způsobí nezobrazení daného produktu na webu MALL/ Mimovrste.

  • Parameter ID: TYPE_OF_LIGHT → technický kód třídícího parametru

Sloupec Y – Operator – dle znaků níže budete jednotlivé hodnoty (value) v parametrech používat

  • = → konkrétní uvedená hodnota (potřebné uvést u produktů přesně, jak je uvedeno v souboru)
  • IN → jedna nebo více možných hodnot (znamená „s minimálně 1 hodnotou“, pak umožňuje využití jedné nebo více z nabízených hodnot)
    POZOR!: Hodnoty jsou na webu vždy oddělené čárkou. Je zapotřebí vybrat jednu či více uvedených hodnot a k parametru je uvádět jednotlivě.
  • <> → jiná než uvedená hodnota („nesmí být tato hodnota“, využijte jinou než zobrazenou hodnotu)
  • >< → rozmezí dvou hodnot (od – do) (u numerických parametrů znamená „číslo v rozmezí od do“, pro zařazení stačí uvést hodnotu v daném rozmezí)

    Systém rozlišuje velká a malá písmena, diakritiku či mezeru před nebo za hodnotou.

Sloupec Z – Value 1 – technický název hodnoty u tzv. třídícího parametru ze sloupce X

Sloupec AA – Value 1 original language – hodnota třídícího parametru, která se vždy uvádí v dané jazykové mutaci dané země

Sloupec AB – Active – označuje kategorii jako aktivní (Y) a neaktivní (N)

Sloupec AC – Visible – označuje kategorii, zda je na webových stránkách MALL/ Mimovrste viditelná (Y) či skrytá

Sloupec AD – Menu Item ID – unikátní identifikátor dané kategorie a slouží pro zavolání si detailu kategorie pomocí API

Sloupec AE – Fulltext query – zobrazuje klíčová slova nutná pro zatřízení produktu do dané kategorie
V tomto sloupci se vyskytují klíčová slova, které se musí uvést buď v názvu produktu nebo jeho krátkém popisu. Jinak se daný produkt v kategorii nezobrazí.
Pokud sloupec obsahuje více hodnot oddělených oddělovačem, stačí, aby se vyskytovala v popiscích pouze jedna z těchto hodnot. Pokud je v pojmu uvedena hvězdička, stačí aby slovo v popisku obsahovalo pouze část před nebo za zobrazenou hvězdičkou.

Pokud nenajdete žádnou vyhovující kategorii, tak se obraťte na svého obchodního zástupce nebo nás kontaktujte skrze FAQ, Centra za pomoč.

Kako koristna je bila ta objava?

Kliknite na zvezdico, da ocenite objavo!

Povprečna ocena: 2.9 / 5. Število glasov: 7

Nihče še ni glasoval. Bodite prvi in ocenite to objavo.

sl_SISlovenščina