Spolupráce MALL Partner 11/2021

E-mailová komunikace

Níže naleznete email ze dne 24. 11. 2021 Spolupráce MALL Partner o důležitých změnách a chystaných novinkách.

Správné nastavení Delivery delay, Close time a Supply delay

V rámci probíhající sezóny a blížících se Vánočních svátků Vám chceme připomenout správné nastavení dostupnosti zboží (Delivery delay a Close time) podle otevírací doby Vašeho skladu. Chceme Vám během svátků usnadnit provoz, nabízíme Vám tak nově možnost využít nastavení

tzv. oddáleného dodání (Supply delay) přímo v MALL Partner portálu v sekci Dopravy. Nastavením oddáleného dodání se automaticky prodlouží běžná hodnota datumu doručení (Delivery delay) o Vámi přesně stanovené období. Oddálené dodání využijete v případě, že budete mít během svátků uzavřené sklady pro expedování zásilek. Více informací o nastavení naleznete zde.

Položka doběrečné ve vyúčtování

V minulosti jsme od Vás evidovali požadavky na rozlišování dopravného a doběrečného ve vyúčtování, a proto pro Vás koncem ledna chystáme změnu, kdy se Vám položka doběrečné bude odlišovat ve vyúčtování. Doufáme, že tato změna povede k ulehčení zpracování vyúčtování u Vás. Pokud máte nastavený automatický import self-billingových faktur, prosím očekávejte, že před nasazením Vás budeme informovat s upřesněním názvosloví položky, která se začne na fakturách objevovat po nasazení úpravy. Tato změna se může odzrcadlit taky ve Vašich kontrolních reportech přepravného. Pro případnou konzultaci se na nás neváhejte obrátit.

Jednorázové plasty 

Ke dni 6. 9. 2021 byl v Slovinské republice zakázán prodej jednorázových plastových výrobků a povinné označování výrobků, které plast obsahují. Jedná se o nařízení Směrnice Evropského parlamentu a rady 2019/904, konkrétně čl. 5 a čl. 7.
Zákaz prodeje jednorázových plastů bude postupně požadován i v dalších státech EU, pokud tak již nebylo učiněno.

Více informací naleznete v emailu Zákaz prodeje jednorázových plastů

Vratné plechovky a obaly

V Slovenské republice vstupuje od 1. 1. 2022 v platnost vyhláška o zálohovaných obalech. Bližší informace jsou popsané zde. Rádi bychom Vás touto cestou požádali o kontrolu Vašeho zboží, zda nemáte sortiment, na který se nový systém bude vztahovat.
Pokud se Vás tato změna dotýká, prosíme napište nám přes Centrum nápovědy – Jiný dotaz, abychom Vás v budoucnu mohli kontaktovat pro další instrukce.

Jak užitečný byl tento příspěvek?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte příspěvek!

Průměrné hodnocení: 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím nikdo nehlasoval. Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

cs_CZČeština