Jak nám MALL Partner roste začínáme se potýkat s totožnými produkty od různých prodejců. Tento problém pro nás řeší projekt Multipricing, který jsme nedávno spustili. Jak s multipricingem pracovat a jakým způsobem se do něho zařadit naleznete níže.

Jak funguje Multipricing na výpisu produktů?

Na výpisu produktů na našich stránkách MALLu, můžete vidět sloučené nabídky od různých prodejců na jeden totožný produkt, který se zobrazí po rozkliknutí v jednom produktovém boxu. Není tedy možné, aby se zakázníkovi zobrazily stejné produkty vedle sebe, ale pouze jeden s odkazem na další nabídky.

Obr. 1.: Příklad zobrazení produktů zařazené do multipricingu ve výpisu produktů

Jak funguje multipricing na detailu produktu?

V detailu produktu můžete vidět odkaz na další nabídky, které pro zákazníky můžou být z nějakého hlediska výhodnější. Například: jeden prodejce může nabízet produkt levnější, ale s pozdějším datem doručení. Naproti tomu právě prohlížený produkt může být o něco dražší, ale můžete ho mít ihned.

Obr. 3.: Příklad nabídky multipricingu v detailu produktu

Na základě čeho je možné produkty sloučit?

V tuto chvíli je možné stejné produkty sloučit pomocí vyplnění EAN kódů. Pokud dojde ke shodě tohoto kódu, dojde k vytvoření Multipricingu. Ověřte si tedy, že posíláte EAN ke všem svým produktům.

V jakých zemích jsou vidět duplicitní produkty?

V tuto chvíli je možné takto sloučit produkty pouze v České republice a na Slovensku.

Posíláme EAN u produktu, ale Multipricing nevidíme

Prvním důvodem může být zasílání jiného kódu EAN u produktu než má stejná položka. Nedojde tedy ke shodě a duplicita zůstává na webu jako nyní.
Druhý důvod může být technický, kdy potřebujeme MALL Partner produkty importovat do dalšího systému pro spuštění Multipricingu. Co se děje postupně. Očekáváme tedy, že všechny shodné EANy se na MALL webech projeví během následujících měsících.

V případě, že budete mít nějaké další dotazy, můžete se na nás obrátit skrze Centrum nápovědy.

Jak užitečný byl tento příspěvek?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte příspěvek!

Průměrné hodnocení: 2.8 / 5. Počet hlasů: 5

Zatím nikdo nehlasoval. Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

cs_CZČeština