Spolupráce MALL Partner 6/2022

E-mailová komunikace

Níže naleznete email ze dne 23. 6. 2022 Spolupráce MALL Partner o důležitých změnách a chystaných novinkách.

Nový způsob zpracování vráceného zboží

Proces zpracování vráceného zboží byl zautomatizován a s tím došlo ke změně informačního emailu, který obsahuje číslo přepravy a Evidenční list předaného zboží. 
U Evidenčního listu došlo k vizuální změně, kdy je zboží nově označeno konkrétním ID číslem pro lepší identifikaci. Také je v Evidenčním listu nově uveden Důvod vrácení, sériové číslo a EAN.

Ukončení provozu MALL.pl

V návaznosti na nedávné spojení MALLu a Allegra ukončujeme k 30. 6. 2022 provoz stránek MALL.pl. Jedná se o přirozený krok, ke kterému jsme přistoupili proto, že již nedává smysl tříštit síly a paralelně rozvíjet dvě obchodní platformy se stejným cílem a zaměřením na stejné zákaznické skupiny. Všichni obchodníci, kteří dosud prodávali na MALL.pl, mají možnost své zboží snadno zalistovat také na Allegro, čímž získají okamžitý dosah na desítky milionů zákazníků nejen v Polsku, ale napříč celou Evropou.

Supply delay

V rámci probíhající sezóny a blížících se prázdnin Vám chceme připomenout správné nastavení dostupnosti zboží (Delivery delay a Close time) a Supply delay (oddálené dodání) přímo v MALL Partner portálu v sekci Dopravy. Nastavením oddáleného dodání se automaticky prodlouží běžná hodnota datumu doručení (Delivery delay) o Vámi přesně stanovené období. Oddálené dodání využijete v případě, že budete mít během svátků uzavřené sklady pro expedování zásilek. Více informací o nastavení naleznete zde.

Odstranění typu platby z MALL Partner portálu

Z nabídky Objednávky v MALL Partner portálu jsme odstranili pole Typ platby. Zároveň byla tato informace odstraněna i z filtrů a CSV exportů. Dle našeho článku Jak zpracovat objednávku, toto pole neslouží k identifikaci formy platby objednávky. Při identifikaci formy platby vždy vycházejte z informace v poli “Zbývá uhradit”, která v rámci API a objednávkového feedu naleznete jako “COD”. Toto pole obsahuje celkovou možnou částku dobírky včetně ceny dopravy a doběrečného.

Pokud je hodnota “COD”/”Zbývá uhradt” je rovna nule, objednávka je hrazena předem.

Pokud je hodnota “COD/”Zbývá uhradit” není rovna nule, objednávka je na dobírku a je třeba vybrat přesnou částku uvedenou v tomto poli.

Pro objednávkový feed a API pole zůstává. I přesto dodržujte postup uvedený výše, aby Vaše objednávky odcházely správně.

Jak užitečný byl tento příspěvek?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte příspěvek!

Průměrné hodnocení: 1 / 5. Počet hlasů: 1

Zatím nikdo nehlasoval. Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

cs_CZČeština