Technické novinky pro listování produktů na MALL

E-mailová komunikace

Dne 2. 3. 2022 byl odeslán email týkající se technických novinek pro listování produktů

Nový formát pro energetické štítky a informační listy

První z novinek je možnost využití dokumentů ve formátu PDF pro informační listy. Pokud nahráváte produkty manuálně, tento dokument lze přiřadit ve formátu PDF do odpovídajícího pole ve Vašem MALL Partner portálu. Pokud využíváte typ napojení přes API stačí vložit URL odkaz na soubor ve formátu PDF mezi média zasílaná k produktu stejně jako doposud a označit daný soubor jako informační list dle standardních podmínek. Stejně tak u typu napojení MALL feed stačí pouze vložit URL odkaz na PDF soubor do Vašeho feedu mezi média se správným označením pro informační list. Pro typ napojení Heureka feed je třeba mít daný odkaz přítomný mezi obrázky ve Vašem feedu a poté je třeba dané soubory označit za pomocí řízení médií dle návodu zde.

Od 1.4.2022 bude možné využívat datový formát PDF i pro energetické štítky. Podmínky pro nahrání jednotlivých štítků pak budou totožné jako v případě informačních listů, jak je popsaný výše. Informační listy je možné nahrávat již nyní.

Validace speciálních znaků pro názvy produktů

V rámci zkvalitňování služeb, které Vám chceme poskytovat, dochází v rámci systémů MALL k migraci produktů mezi dvěma službami. Kromě benefitů, které tato migrace v budoucnu přinese, je však nutné dodržovat novou podmínku pro názvy produktů.

Jedná se o:

  • pole „Název produktu“ pro produkty nahrávané manuálně,
  • pole „Productname“ pro produkty nahráváné přes Heureka feed,
  • pole „Title“ pro produkty nahrávané přes MALL feed,
  • pole „Title“ pro produkty nahrávané přes API.

Tyto pole nesmí obsahovat žádné emotikony a další speciální znaky kromě základních (čárka, tečka, pomlčky, apod.). Jedná se o znaky typu ©, ˚, ℗, <, >, ™, ♂ a další. V případě napojení přes Manual input a API přítomnost těchto znaků ve zmíněných elementech způsobí, že produkty nebude možné aktualizovat. Pro MALL feed i Heureka feed přítomnost těchto znaků způsobí smazání produktů ze systému. 

Je nutné speciální znaky z názvů produktů odstranit.

V případě dotazu na problematiku energetických štítků a informačních listů nebo například na konkrétní znak se na nás prosím obraťte skrze Centrum nápovědy.

.

Jak užitečný byl tento příspěvek?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte příspěvek!

Průměrné hodnocení: 1 / 5. Počet hlasů: 1

Zatím nikdo nehlasoval. Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

cs_CZČeština