ZACHRAŇ PODNIK – 5. KROK – PRÁCE S OBJEDNÁVKOU OD ZÁKAZNÍKA

Jak začít

Přišla Vám objednávka na voucher? Skvělá zpráva! Nyní je potřeba koupený poukaz odeslat zákazníkovi z Vašeho e-mailu. Příklad poukazu najdete níže.

Odeslání poukazu zákazníkovi

Jakmile se vytvoří nová objednávka v MALL Partner portálu, vidíte ji ve stavu OPEN. Na novou objednávku Vám přijde e-mailová notifikace (pokud máte nastaveno). Objednávky ve stavu Blocked čekají na potvrzení zaplacení a nemůžete s nimi nyní nic dělat. Objednávka OPEN je již zaplacená zákazníkem a čeká na Vaše vyřízení. V detailu objednávky zjistíte kontaktní údaje na zákazníka (e-mailovou adresu), kterou využijte pro odeslání Vašeho poukazu.

Připravte si tedy Váš voucher k odeslání (voucher může být ve formátu PDF či jiném – například jen text, pokud nechcete voucher vytvářet), který odešlete na e-mailovou adresu zákazníka. Formát poukazu a způsob číslování je zcela na Vás. V MALL portálu vidíte jak číslo objednávky, tak i jméno zákazníka.

Příklad poukazu:

VOUCHER ODESÍLÁTE VY, NIKOLIV MALL.CZ

Po odeslání poukazu zákazníkovi změňte nastavení objednávky ze stavu Open na stav Delivered. Bude potřeba jít postupně přes všechny stavy objednávek.

Stav objednávky Delivered je velmi důležitý. Po změně na tento stav odesíláme jako MALL zákazníkovi fakturu za nákup a potvrzujeme tak dokončení obchodu. PROSÍME O DODRŽOVÁNÍ TOHOTO POSTUPU.

Objednávky ve stavu Delivered nám můžete fakturovat dle nastavené pravidelnosti. Viz informace v e-mailu Informace k projektu Zachraň (si) podnik na MALL.

Jak užitečný byl tento příspěvek?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte příspěvek!

Průměrné hodnocení: 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím nikdo nehlasoval. Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

cs_CZČeština