Změna konfigurace doprav

Novinky, E-maily a Webináře

Následující informaci předejte ideálně i na svého programátora! 
 
Vážení partneři, 

rádi bychom Vás informovali o plánovaných změnách v konfiguraci doprav, které proběhnou na přelomu listopadu a prosince letošního roku. 

Vzhledem k tomu, že používáte API napojení dotknou se Vás tyto změny pouze pokud používáte endpoint Deliveries (nastavení dopravců a jejich cen). Z našich statistik vyplývá, že partneři tento endpoint využívají minimálně a je proto pravděpodobné, že nebudete nuceni nijak zasahovat do Vaší implementace. Pro ověření Vaší konfigurace prosíme, abyste tento email předali Vašemu programátorovi nebo správci technického řešení. 

Pokud jste přeci jen partnerem využívajícím výše zmíněný endpoint, je možné Vás z hromadné vlny spuštění po předchozí dohodě vyřadit a následně stanovit individuální termín přepnutí na novou verzi řešení. Předpokládáme však, že tento odklad bude partnerům umožněn maximálně do konce března 2020. Pro vyřazení je nutné kontaktovat Vašeho onboarding specialistu nebo skrze naše Centrum nápovědy.

Veškeré funkcionality popsané níže, budou k dispozici v uživatelském rozhraní MALL Partner portálu, tato změna tedy nutně neznamená, že je nezbytné implementovat úpravu Vašeho API napojení. Nechte si nastavit novou verzi automaticky rovnou, v sezoně využijte všech nových funkcionalit nastavením přímo v portálu a implementaci vyřešte až v novém roce nebo plně přejděte na manuální nastavení, pokud nepoužíváte dynamické nastavení dopravců a cen. 

Neváhejte nás kontaktovat s jakýmikoli dotazy. 

Chystané změny:  

 • dojde ke kompletnímu vypnutí stávajícího endpointu deliveries a všech jeho funkcí
 • vznikne několik nových endpointů pro nastavování doprav a jejich cen 

Technickou dokumentaci Vám zpřístupníme, jakmile bude připravena. Očekávejte však, že náročnost implementace nového řešení bude o něco málo složitější než to stávající.

Nová verze nastavení doprav Vám umožní:

 • Samostatně si nastavit close time na úrovni každého dopravce dle dní v týdnu
  • Z našich statistik vyplývá, že v případě správného nastavení close time po jednotlivých dopravcích budete schopni zvýšit své prodeje poslední dny před Vánoci, právě díky rozlišení doručování dle možností jednotlivých dopravců. 
 • Zvolit si zemi kalendáře pro zpřesnění výpočtu předpokládaného doručení na webu pro zákazníka
  • Použitelné zejména, pokud s námi prodáváte v zahraničí, jako partner např. ze Slovenska budete schopen nastavit si na svůj prodejní účet slovenský kalendář. Zákazníkům tak maximálně zpřesníte očekávání, kdy bude zboží doručeno.
 • Možnost správně nastavit období, kdy nepracujete
  • Možnost nastavit supply delay nebo-li dobu výpadku ve Vašem doručení jako konkrétní časový rozsah dní s nastavením předem. Využitelné například pro Vánoční svátky, inventury, dovolenou apod. 

Jak užitečný byl tento příspěvek?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte příspěvek!

Průměrné hodnocení: 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím nikdo nehlasoval. Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

cs_CZČeština