Následující článek je určený pro partnery, kteří implementují pomocí Heureka XML feedu a potřebují své produkty označit příznakem bigbox. Stručně zde vysvětlujeme základní termíny a detailně popisujeme postup využití dané funkce.

Jak fungují velikosti balíku v Heureka XML feedu?

V našem prostředí rozlišujeme 2 typy balíků: smallbox a bigbox. Tento příznak hraje důležitou roli v nastavení doprav. Detailnější informace naleznete v samostatném článku o smallboxu / bigboxu zde.

Velikost balíku se v Heureka XML feedu nijak nezohledňuje, proto jsou produkty automaticky označovány jako smallbox. To znamená, že partner si může založit pouze smallbox dopravu, aby propárovanost fungovala korektně.

V případe, že byste chtěli založit také bigbox dopravu, je nutné dané produkty označit jako bigbox pomocí funkce v partnerském portálu.

Návod na přiřazení příznaku bigbox

Funkci na označení bigboxu naleznete přímo v MALL Partner portále v sekci Heureka feed, v záložce „Řízení boxů“. Pro označení je potřebné vytvořit CSV (typ UTF-8) soubor v přesně definovaném formátu, který zde naleznete.

CSV (typ UTF-8) soubor musí obsahovat vaše ID produktu, které posíláte ve feedu a typ boxu, v tomto případě tedy bigbox. Vzor CSV souboru naleznete pod obrázkem, na kterém je příklad korektně vyplněného dokumentu.

Poté pomocí modré plusové ikonky vložíte soubor do portálu, zobrazí se vám také jeho název. Pro nahrání souboru stačí kliknout na zelené tlačítko „Nahrát“.

Korektní nahrání systém nofitikuje také hláškou „Soubor byl úspešně nahrán“. Následně se takto označené produkty zobrazí dole v seznamu, ve kterém lze dále filtrovat a příznaky také mazat.

Můžete se také podívat na naše instruktážní video.

Jak byl užitečný tento příspěvek?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte příspěvek!

Průměrné hodnocení: / 5. Počet hlasů:

Zatím žádné hlasy! Ohodnoťte tento příspěvěk jako první.