Příznak smallbox a bigbox slouží k rozlišení velikosti jednotlivých produktů, respektive balíků ve kterých budou dané produkty expedovány zákazníkovi.

Tento příznak je velice důležitý, protože páruje produkty s typem dopravy.

Vaši dopravci si mohou účtovat různé ceny závislé právě na velikosti balíků, které přepravují. Na základě dohodnutých podmínek si také založíte dopravu v partnerském portálu (smallbox/bigbox – určuje partner).

S výjimkou výdejních míst Uloženky by WE|DO nejsou přesně stanoveny rozměry či váhy, které by definovaly do jaká kategorie produkt spadá.

K tomu, aby se u produktu dalo rozlišit, zda jde o zásilku „malých“, nebo „větších“ rozměrů slouží právě tzv. package size, který nám říká, jestli jde o smallbox nebo bigbox. Package size musí korespondovat se založenou dopravou.

Uloženka by WE|DO – smallbox/bigbox

Pro využití výdejních míst Uloženky by WE|DO je třeba, aby balík splňoval velikostní a váhové limity stanovené dopravcem Uloženka by WE|DO viz níže:

  • Smallbox: zásilka má součet tří stran 170 cm (nejdelší strana max. 100 cm) a max. váha 20kg
  • Bigbox: zásilky nad výše uvedené rozměry

V rámci partnerského prodeje je možné využívat pouze přepravu pro smallboxové zásilky.

Nastavení smallbox/bigbox dopravy

Pokud používáte způsob napojení přes API, bude se vám hodit dokumentace na Partner deliveries.

Při napojení skrze Heureka XML feed se defaultně u produktů nastavuje příznak Smallbox. Jestliže máte produkty větších rozměrů (označení příznakem Bigbox), můžete využít funkci Řízení boxů.

Pro ostatní napojení platí: pro korektní chování smallbox/bigbox rozlišení produktů je třeba mít v MALL Partner portálu nastaveny příslušné smallbox/bigbox dopravy.

Typ dopravce – Smallbox
Typ dopravce – Bigbox

Poznámka

  • V případě, že bude mít produkt nastaven příznak bigbox a současně nebude mít partner založenou také bigbox dopravu, produkt nelze objednat. Produkt bude možné objednat teprve až po přidání bigbox dopravy.
  • V případě, kdy si partner package size u produktů nenastaví, automaticky jsou brány jako smallbox.

Jak byl užitečný tento příspěvek?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte příspěvek!

Průměrné hodnocení: / 5. Počet hlasů:

Zatím žádné hlasy! Ohodnoťte tento příspěvěk jako první.

Štítky: