Nejčastější dotazy ke spojení s Allegrem

Novinky, E-maily a Webináře

V rámci spojení MALL Group s Allegrem jsme si pro vás připravili souhrn nejčastějších dotazů, které vás mohou zajímat.

Co je cílem tohoto spojení?

Tímto spojením vzniká přední platforma pro e-commerce v celém regionu, která pod jednou střechou spojí řadu oblíbených značek – MALL, mimovrste, CZC.cz, WE|DO a samozřejmě Allegro, Ceneo, eBilet a One. Společnými silami chceme vytvořit lídra v e-commerce ve státech střední a východní Evropy, kde již působíme, ale také oslovit zbytek Evropy. 
Naším cílem je stát se nákupní destinací #1, kdy zákazníkům chceme každý den zlepšovat zážitek z nakupování. Zatímco budou moci těžit z nejlepších cen, nejširší nabídky a maximálního pohodlí, Vy – naši partneři (3P) – budete moci „jednou zalistovat a prodávat všude“. Chceme, abyste u nás měli k dispozici ty nejlepší nástroje a řešení pro snadnou a ziskovou obsluhu zákazníků v celém regionu. Všechny nástroje a služby budou škálovatelné ve všech zemích, ve kterých se rozhodneme zvítězit.  
Chceme být Vaší preferovanou platformou, která Vám umožní úspěšně řídit Váš lokální i celoevropský byznys s velmi konkurenceschopnými provizemi na všech trzích střední a východní Evropy. 

Chceme spojit to nejlepší z našich světů a využít silných stránek. Zároveň stále platí, že naši vlastní dodavatelé (1P) jsou, a i nadále budou, velmi důležitou a strategickou součástí našeho podnikání. Je to oblast, ve které jsme v Mall Group velmi silní a kterou chceme využít a případně rozšířit. Zatímco Allegro je šampion v oboru marketplace, my máme dlouhodobě dobré vztahy s dodavateli, jsme silní v prodeji zboží z vlastních skladů a nabízíme přístup k rozsáhlé infrastruktuře a last-mile řešením v zemích, kde působíme. Naším cílem bude rozvíjet tento unikátní model napříč regionem, který budou zákazníci vyhledávat jako nákupní destinaci číslo jedna.

Jaká je strategie společnosti Allegro a jak se promítne do společného fungování? 

Strategie společnosti Allegro se soustředí na poskytování co nejlepšího zážitku z nakupování jak zákazníkům, tak obchodníkům i dodavatelům. Její inovativní DNA se promítlo do mnoha zlepšení, ať už šlo o rozšíření nabídky, cen a pohodlí při nakupování, díky čemuž se skóre NPS (net promoter score) společnosti Allegro dostalo na nejvyšší úroveň v oboru. 

Allegro je nejoblíbenějším online tržištěm v Polsku, které s přibližně 250 miliony nabídek přiláká měsíčně více než 21 milionů uživatelů internetu. Každý třetí obyvatel Polska, celkem více než 13,5 milionu lidí, je na Allegru aktivní nakupující. Jeho GMV v roce 2021 dosáhlo téměř 9,1 miliardy EUR (43 miliard PLN) a upravený zisk EBITDA přesáhl 424 milionů EUR (2 miliardy PLN). Společnost Allegro je založena především na marketplace modelu (3P), což znamená, že se dokonale hodí k našemu modelu založeném převážně na dodavatelích a prodeji zboží z našich skladů (1P). Společně nabídneme našim zákazníkům, obchodníkům a dodavatelům v celé střední a východní Evropě něco jedinečného. 

Těšíme se, že společně dokážeme zrealizovat skvělé věci a replikovat unikátní model, který budou zákazníci vyhledávat jako nákupní destinaci číslo jedna.

Jaké změny lze v důsledku transakce očekávat ve společnostech Mall Group a WE|DO? Nemohly by Mall Group a WE|DO pokračovat samy?

Tato transakce odstartuje náš růst a pomůže nám posunout naše podnikání na další úroveň. Společně získáváme jasnou konkurenční výhodu, protože znalosti a zkušenosti společnosti Allegro na trhu využijeme napříč značkami a trhy skupiny Mall Group. Perfektně se k sobě hodíme nejenom z hlediska toho, jak jsme orientovaní na růst, inovace a týmovou práci, ale především také z pohledu byznysu — náš model 1P doplňuje model 3P společnosti Allegro a naopak. Je to oboustranně výhodné.

Jaké jsou rozdíly mezi Allegro MP a MALL MP? Na jaké změny se máme připravit?/ Co se pro mě mění v důsledku přechodu z Dropshipment na Marketplace model?

Na našem stávajícím fungování se nic nemění a veškeré případné změny, které by se Vás mohly dotknout, budou včas a transparentně komunikovány.  

Naším cílem je pro Vás vytvořit mezinárodní platformu, která umožní rychlejší růst tržeb než kdykoli předtím, a našim zákazníkům, nabídne nejlepší výběr za nejlepší ceny. Nová online platforma Allegro bude postupně zahrnovat nově připojené trhy, počínaje Českou republikou na začátku příštího roku, zatímco implementace strategických řešení pro zákazníky v rámci celé skupiny bude zahájena v nejbližší době. 

O přepojení na novou mezinárodní platformu Vás budeme včas připravovat a uděláme vše pro to, aby to byl hladký a jednoduchý proces, a Vy jste mohli co nejdříve začít těžit ze všech jejích výhod. 

Se vznikem nové platformy plánujeme přechod na finanční model Marketplace (namísto aktuálního modelu drop shipmentu), což s sebou nese řadu výhod, včetně možnosti prodávat širší množství zboží. S novým modelem je pak spojený i nový systém vyúčtování, který se vyznačuje přímou fakturací zákazníkům, a dále možnost Vaší přímé komunikace se zákazníky v rámci všech oblastí, od zodpovídání jejich dotazů pro řešení reklamací.  

Díky těmto změnám se mimo jiné zrychlí i vzájemná komunikace a tok plateb. 

Zůstanou v provozu stávající platformy nebo bude vytvořena nová? / Budeme fungovat na původní platformě? Co pro nás technicky znamená případná změna (nové napojení?) a kdy nastane?

Díky tomuto spojení se budete moci těšit i na unikátní mezinárodní prodejní platformu, která umožní v jednom přehledném rozhraní prodávat zboží napříč trhy střední a východní Evropy. Na její podobě intenzivně pracujeme. Nicméně už nyní můžeme prozradit, že bude nabízet například možnosti automatizovaných překladů do jednotlivých jazyků nebo možnosti komunikace s koncovými zákazníky automaticky přeložené do jazyka daného zákazníka. Její součástí budou také pokročilé marketingové nástroje, které umožní zvyšovat vizibilitu konkrétních produktů v nabídce, nebo různé byznysové analýzy a doporučení, díky kterým si budete moci lépe řídit a zvyšovat své prodeje. Těšit se můžete také na nové logistické možnosti umožňující rychlou a efektivní přepravu zboží zákazníkům v jednotlivých zemích. 

Rádi bychom Vás ujistili, že se pro Vás v letošním roce na fungování platformy nic nezmění.

Do platformy budeme postupně zapojovat jednotlivé trhy, počínaje Českou republikou na začátku příštího roku. Do té doby budeme fungovat na původní platformě. Chceme Vás ujistit, že Vás budeme o všech detailech a termínu spuštění včas informovat a budeme dělat vše pro to, abychom Vám tento přechod co nejvíce usnadnili a Vy jste mohli co nejdříve začít využívat výhody, které s sebou nese.

Jaké jsou výhody spojení Mall Group a Allegro? V čem nám tato změna pomůže? / Co nám plánovaná změna přinese? Nabídne nové trhy, lepší vyhledávání produktů, příliv nových zákazníků, zjednodušení administrativy, větší marketingové možnosti?

Spojením Mall Group a Allegro vznikla přední platforma pro e-commerce v celém regionu, která pod jednou střechou spojí řadu populárních značek – MALL, mimovrste, CZC.cz, WE|DO a samozřejmě Allegro, Ceneo, eBilet a One. Zákazníci budou moci postupně využívat program SMART! a řadu věrnostních výhod, jako jsou dodávky zdarma, fintech produkty nebo přístup do B2B platformy. Vy, naši partneři, získáte přístup k bezproblémovému prodeji, inovativním řešením nebo marketingovým službám pro více než 70 milionů lidí a maloobchodnímu trhu o objemu více než 250 miliard EUR, a to v zemích s nadprůměrně vyspělou a rychle rostoucí e-commerce. 

Očekáváte nějaké problémy při kombinaci podnikání zaměřeného převážně na 1P s podnikáním zaměřeným na 3P?

Jsme přesvědčeni, že zákazníci chtějí všude to samé, a sice co nejširší výběr, nejlepší ceny a co nejpříjemnější uživatelský zážitek. Na tyto tři věci jsme se vždy zaměřovali jak my v Mall Group, tak i kolegové v Allegru, a budeme v tom společně pokračovat i v budoucnu a spojovat to nejlepší z obou stran. V konečném důsledku je pro nás důležité, že můžeme zákazníkům nabídnout neomezený výběr, skvělé ceny a doručení. Úspěch Allegra spočívá v mnohaletých zkušenostech s online tržištěm. MALL naopak přichází s kvalitním mezinárodním týmem a znalostmi a zkušenostmi v oblasti rozsáhlého 1P byznysu, máme dlouhodobě dobré vztahy s dodavateli, jsme silní v prodeji zboží z vlastních skladů a nabízíme přístup k rozsáhlé infrastruktuře a last-mile řešením v zemích, kde působíme.  

Toto chceme využít při rozšiřování naší mezinárodní působnosti a zároveň zachovat silný 3P model s 1P zkušenostmi v přístupu na další trhy. 

Jakou konkrétní podporu od Vás budu moct do budoucna očekávat?

Toto spojení Vám přinese celou řadu výhod a benefitů. Jsme rádi a vážíme si toho, že jste s námi spojili své podnikání a jsme připraveni Vám poskytnout maximální podporu v průběhu celého integračního procesu:
(i) vzdělávací program o možnostech přeshraničního prodeje v rámci vzdělávacího programu Academia Allegro,
(ii) soubor nástrojů a procesů na platformě, které umožní řízení mezinárodního prodeje (princip “jednou zalistuj, prodávej všude”),
(iii) atraktivní logistická řešení, která pomohou efektivnímu toku produktů v regionu,
(iv) nástroje pro efektivní a snadnou správu kontaktů s místními zákazníky (např. automatizované překladové mechanismy atd.).  

Věříme, že pomocí těchto nástrojů a znalostí budete schopni nejen snadno identifikovat potřeby místních zákazníků, ale také efektivně budovat svůj byznys tak, abyste byli úspěšní v expanzi na další trhy.

Máme se obávat negativních dopadů způsobených větší konkurencí, pověstí kvality polského zboží a s tím spojených nízkých cen? / Neobáváte se, že MALL přijde o zákazníky kvůli pověsti polských obchodníků v České republice? (zaměření na cenu místo kvality, skandály s vadnými potravinami, infikovaným masem apod.)

Naším společným cílem je být pro zákazníky nákupní destinací číslo jedna všude tam, kde působíme. Zákazníky zajímá široký výběr za dobré ceny a pohodlné a rychlé dodání. A my jsme připraveni jim to společně dodat.  

Allegro je mezinárodní platforma a obchodníci musí dodržovat přísné normy kvality. Většina výrobků, které se na Allegru prodávají, jsou světově známé značky s vysokou kvalitou. Pro přeshraniční obchodování jsou bráni v úvahu pouze obchodníci s velmi dobrým skóre kvality. 

Allegro se stalo nejoblíbenější nákupní platformou v Polsku a jednou z největších platforem elektronického obchodu v Evropě, která měsíčně přiláká více než 21 milionů uživatelů internetu s přibližně 250 miliony nabídek. Každý třetí obyvatel Polska, tedy celkem více než 13,5 milionu lidí, je aktivním nakupujícím na platformě Allegro. Její NPS (net promoter score, měřítko ocenění zákazníků) je nejvyšší v oboru a ve 4. čtvrtletí 2021 zůstalo trvale na špičkové hodnotě 78,9 v oboru. Ukazuje, že zákazníci v Polsku jsou s produkty a obchodníky velmi spokojeni. Věříme, že zákazníci jsou napříč zeměmi stejní – chtějí nejlepší výběr za nejlepší ceny a se skvělým doručením, a pokud se jim líbí to, co si koupí v Polsku, bude se jim to líbit i v České republice. 

 Věříme, že naším spojením změníme stávající pravidla hry a umožníme Vám těžit z toho, že můžete „jednou zalistovat, prodávat všude“, a zároveň poskytneme desítkám milionů spotřebitelů v EU pohodlný přístup k lepšímu výběru a nejlepším cenám a zkušenostem s doručováním.  

Chceme spojit to nejlepší z našich světů a využít silné stránky, které všechny společnosti dosud vybudovaly v oblasti technologických řešení a logistiky, a dále je společně rozvíjet v zájmu našich společných obchodníků a zákazníků.  

Chceme Vám nyní poskytnout ty nejlepší nástroje a řešení, abyste s námi mohli být úspěšní a zákazník mohl profitovat z nejširší nabídky za atraktivní ceny. Allegro stejně jako my klade velký důraz na vysokou kvalitu produktů a péči o zákazníky a obchodníky. My i Allegro máme dostatečně silné kontrolní mechanismy na to, abychom kvalitu nabídky ohlídali a byli schopni ji v případě problémů upravit, popřípadě přistoupit k sankcím v případě opakovaných pochybení a porušení obchodních podmínek.

Bude stále k dispozici česky mluvící podpora nebo se veškerá komunikace přesune na Polsko?

Uvědomujeme si, jak je pro Váš byznys důležitá podpora v mateřském jazyce, proto i do budoucna počítáme s podporou lokálních jazyků v zemích, kde působíme nebo do kterých se naše skupina rozhodne vstoupit. Pro partnery z České a Slovenské republiky tu bude i nadále k dispozici i podpora v českém jazyce.  

Na našem stávajícím fungování a podobě naší spolupráce se nic nezmění, včetně kontaktních osob, se kterými spolupracujete. O všech změnách Vás budeme včas informovat. 

Vzhledem k převzetí společnosti WEDO, je v plánu rozšíření MALL Delivery i do Polska, případně dalších zemí?

Allegro a MALL budou mezinárodní e-commerce platformou a zjednodušení logistiky napříč regionem bude jednou z klíčových priorit skupiny. Mezinárodní logistické služby budeme rozšiřovat tak, aby bylo pro obchodníky posílání zboží do zahraničí co nejjednodušší a cenově nejdostupnější. Očekáváme, že služba analogická ke stávající MALL Delivery bude v dohledné době dostupná napříč celým regionem.

Je v plánu ubrat nebo naopak zařadit nové země, kde bude možné obchodovat?

Tímto spojením vzniká přední platforma pro e-commerce v celém regionu. Společnými silami chceme vytvořit lídra v e-commerce ve státech střední a východní Evropy, kde již působíme, ale také oslovit zbytek Evropy a pokračovat v mezinárodním růstu. Proto se i nadále budeme společně soustředit na úspěšný byznys ve všech šesti státech.

Jaké negativní dopady pro nás změna může znamenat? Přijdeme o prodeje vlivem přílivu PL merchantů? / Ztráta konkurenceschopnosti v důsledku přílivu levných výrobků z Polska?

Naopak, spojení MALLu a Allegra přinese všem obchodníkům možnost oslovovat další zahraniční trhy, nabídnout ještě lepší služby a oslovit tak další miliony zákazníků.  

Bude i nadále existovat MALL.CZ? Co se změní pro koncového zákazníka? ALLEGRO.CZ? 

V současné době už pracujeme na podrobné strategii jednotlivých značek, o které Vás budeme včas informovat v průběhu integrace.

Polsko je často zemí, kde naši partneři nakupují své výrobky (takže nyní budou muset soutěžit se svými dodavateli)?

Chápeme Vaše obavy a je nutné říci, že na podobné situace narážíme i nyní. Existuje však řada faktorů, které ovlivňují zákaznické rozhodování, včetně vhodného zvolení názvu a popisku produktu nebo rychlosti a ceny dodání, které Vám umožní odlišit se od konkurence. Díky tomu se může zákazník rozhodnout pro tu nejlepší možnost dle vlastních preferencí.

Lze v rámci AMG očekávat nějaké změny v cenové politice např. marže nebo poplatky? / Allegro je obecně levnější. Bude se měnit cenová politika? Jak se to odrazí v našich maržích?

Struktura poplatků a marží bude harminozována tak, aby byly v rámci celé skupiny a všech zemí konzistentní. Poplatky a marže budou postupně upraveny tak, aby lépe reflektovaly specifika jednotlivých kategorií i subkategorií a umožnily partnerům dosahovat ještě lepších obchodních výsledků.

Bude potřeba uzavřít novou smlouvu? / Smluvní vztah se přenese na Allegro? Bude potřeba nová smlouva? Jaké změny všeobecných obchodních podmínek – kromě úpravy ceníků a poplatků – mě nyní čekají? 

Na aktuálním smluvním vztahu a smluvních podmínkách se v současné době nic nemění. Obchodníci i dodavatelé budou nadále v obchodním vztahu se stávající právní entitou MALLu, která bude na jednotlivých trzích beze změny fungovat dále. O jakékoli změně budeme včas a transparentně informovat.

Allegro je čistý marketplace, MALL dropshiment. Změní se to? Budou nyní obchodníci MALLu fakturovat přímo zákazníkům

S přechodem na novou platformu plánujeme několik změn v rámci modelu fungování. Jedna z hlavních změn se týká možnosti přímé komunikace merchantů se zákazníky v rámci všech oblastí – od zodpovídání jejich dotazů po řešení reklamací. S tím je spojený i jiný systém vyúčtování, který s sebou nese přímou fakturaci merchantů zákazníkům. Díky zmíněným změnám se mimo jiné zrychlí komunikace i tok plateb.

V případě, že budete mít nějaké další dotazy, můžete se na nás obrátit skrze Centrum nápovědy.

Jak užitečný byl tento příspěvek?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte příspěvek!

Průměrné hodnocení: 2.1 / 5. Počet hlasů: 17

Zatím nikdo nehlasoval. Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

cs_CZČeština