Při aktivní službě MALL Delivery za vás platforma MALL Partner založí zásilku k povolenému dopravci a poskytne vám štítek pro jednotlivé balíky.

Formát štítků

Služba podporuje aktuálně dva základní formáty štítků, a to sice PDF (standardní velikost 4 štítky na A4) a ZPL. Oba formáty jsou při aktivaci služby dostupné jak prostřednictvím API, tak v partnerském portálu.

Při napojení API jsou štítky zakódované v Base64, po jejich stažení je nutné štítky na vaší straně dekódovat. Štítky jsou dostupné v PDF a ZPL, formát si zvolíte v nastavení API volání.
Štítky si lze volat po jednotlivě či hromadně.

Dostupnost štítků

Tisk štítků je propojen se standardním procesem objednávky.

Jakmile přepnete objednávku do stavu SHIPPING, v rámci zasílání objednávek na území České republiky se vám zpřístupní možnost zadat počet balíků v objednávce a systém vám vrátí stejný počet štítku ve zvoleném formátu.
Pokud odesíláte z České republiky na Slovensko nebo přímo ze Slovenska, je limitován počet zásilek v objednávce na jeden kus při službě DPD Pickup SK a DEPO SK.
V případě vícekusové objednávky se obraťte na tým Operations, kteří s vámi situaci budou řešit operativně.

Při aktivní službě MALL Delivery vám systém neumožní přepnout objednávku do stavu SHIPPED (tzn. předáno dopravci) v případě, že nebyl k objednávce vygenerován alespoň jeden štítek!

Změna počtu balíků v objednávce

Za situace, kdy během přípravy zásilky zjistíte, že potřebujete vygenerovat jiný počet štítků (např. jste objednávku nakonec místo do jedné krabice zabalili do dvou), můžete akci generování štítků provést opakovaně bez omezení. Podmínkou však je, že je objednávka stále ve stavu SHIPPING!

Nastavujte stav SHIPPED skutečně až ve chvíli, kdy je balík předán dopravci. Po zadání stavu SHIPPED je možné štítek znovu vytisknout jen v poslední zadané verzi, tj. s naposledy zadaným počtem balíků.

V případě, že budete mít nějaké další dotazy, můžete se na nás obrátit skrze Centrum nápovědy. Pokud máte potíže s tiskem štítku, můžete nás kontaktovat přes scénář Nejde mi vytisknout štítek.

Jak byl užitečný tento příspěvek?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte příspěvek!

Průměrné hodnocení: / 5. Počet hlasů:

Zatím žádné hlasy! Ohodnoťte tento příspěvěk jako první.