Tento článek vám ukáže veškeré informace jak si správně založit varianty k vašim produktům pro jednotlivé napojení.


Obsah:


Základní informace

Pro správné zobrazování vašich produktů na stránce je třeba dbát pozorně na možnost vytváření skupin variantních produktů. U produktů, které se skládají z více než 4 variant je povinné tvořit variantní produkty.

Vytvořením variantních produktů zlepšíte jejich zobrazení na webových stránkách a přehlednost celé kategorie pro zákazníka. Zvýšíte si tak prodejnost vašich produktů.
Doporučujeme mít u jednoho produktu maximálně 200 variant, limit databáze je pak 300 na jeden produkt. Varianty nahrané nad tento počet nebudou na našich webových stránkách zobrazeny.

Varianty produktu se zobrazí v detailu produktu jako jedna karta produktu s možností výběru např. velikosti či barvy.

Důležité!:
U všech napojení platí pravidlo, že k vytvoření variantního produktu můžete využít maximálně 2 parametry, například velikost a barvu.

MALL neuchovává data o vašich produktech, pokud dojde k jejich smazání, obnova produktů není možná.

V případě, že budete mít nějaké další dotazy, můžete se na nás obrátit skrze Centrum nápovědy.

Zpět na začátek


Manuální napojení

Jak vytvořit varianty při založení nových produktů naleznete také v článku Návod pro Manuální napojení – proces založení produktu.

U produktu vytvoříte varianty zaškrtnutím políčka „Variantní parametr (Variable parameter)“ např. barva, kde uvedete více barev v záložce Parametry.

Po doplnění variantních parametrů se vám v záložce Varianty vygeneruje seznam variant, kde je nezbytné k jednotlivým variantám upravit potřebné údaje.

Zde je nutné vyplnit ID jednotlivých variant, jejich skladovou dostupnost a počet dní potřebných na doručení.

Důležité!:
Následné změny je nutné vykonávat pouze na kartě Varianty, nikoli v záložce Základní nebo Parametry. Editace provedené v těchto záložkách se do karty Varianty automaticky nepřepisují.

POZOR: Jakékoli změny provedené po vygenerování variant na variantním parametru v sekci Parametry způsobí vytvoření nových variant. Předešlé varianty budou smazány.

Detail varianty si otevřete pomocí znaku „šipka dolů“, kde doplníte chybějící údaje dané varianty.

Je potřebné označit hlavní obrázek dané varianty pomocí tlačítka „hvězdička“ a zároveň označit i další obrázky varianty pomocí znaku „fajfka“.

Pak už jen stačí při editaci produkt uložit nebo při založení produktu pokračovat dále ve vyplňování dalších specifikací.

Důležité!:
Dodatečná úprava nebo přidávání fotek je třeba provádět u každé z variant zvlášť. Fotky nahrané na Základní kartě po vytvoření variant nejsou k jednotlivým variantám propisované.

V případě, že budete mít nějaké další dotazy, můžete se na nás obrátit skrze Centrum nápovědy.

Zpět na začátek


Heureka XML Feed

Varianty se v rámci Heureka feedu netvoří automaticky. Pro vytvoření variantního produktu je nezbytné mít v Heureka XML produktovém feedu variantní produkty označené elementem ITEMGROUP_ID a také zasílat variantní parametr v elementu PARAM.

  • ITEMGROUP_ID – Povinný element nezbytný pro varianty, na jeho základě náš systém rozezná variantní produkt. Nesmí být totožný s ITEM_ID a musí být unikátní.
    Kombinace maximálně 36 znaků, povolené znaky jsou: _ – 0-9 a-z A-Z (podtržítka, pomlčky, čísla nula až devět, malé a velké písmena bez diakritiky).
  • PARAM – Pro variantní produkty je element povinný.

Pro vytvoření variantního produktu je třeba v MALL Partner portálu (v záložce Heureka feed – Párování parametrů) napárovat variantní parametry, všechny hodnoty daného parametru a následně zaškrtnout ikonku „Variantní produkt“. Systému tak potvrdíte, že na základě vybraného parametru chcete vytvořit variantní produkty.

Důležité!:
Parametr zvolený pro tvorbu variant musí vycházet z číselníku parametrů dostupných pro danou kategorii na straně MALL. Hodnoty je možné párovat pouze na hodnoty z našich předem definovaných hodnot pro daný parametr. Numerické parametry není nutné dále ručně párovat.
Dostupné parametry a přesné hodnoty pro jednotlivé kategorie naleznete v sekci Kategorie v Partnerském portálu, návod na práci s danou sekcí naleznete zde.

Pro jednu kategorii lze označit maximálně 2 variantní parametry.

Párování parametrů a hodnot je nutné provádět pro každou kategorii zvlášť. Automatické párování parametrů a hodnot z feedu není možné. Pokud nabízíte variantní produkty v mnoha kategoriích, doporučujeme také prostudovat jiné typy napojení nebo služby některého z našich poskytovatelů doplňků.

Poté je nutné dát feedy ručně načíst na záložce Nastavení feedu:

V případě, že budete mít nějaké další dotazy, můžete se na nás obrátit skrze Centrum nápovědy.

Zpět na začátek


MALL XML Feed

Každá varianta má v produktovém feedu samostatný zápis a označuje se za pomocí 3 povinných elementů, které jsou k vytvoření variantního produktu klíčové.

  • ITEMGROUP_ID – Element označuje ID skupiny variant. ITEMGROUP_ID musí být vždy unikátní a nesmí být totožný s ITEM_ID ani s jinou skupinou ITEMGROUP_ID.
    Kombinace maximálně 50 znaků, povolené znaky jsou: _ – 0-9 a-z A-Z (podtržítka, pomlčky, čísla nula až devět, malé a velké písmena bez diakritiky).
  • ITEMGROUP_TITLE – Pole označuje titulek nadřazeného produktu. Nevyplňujte zde specifikace jednotlivých variant (například černá, XL atd). Jedná se o všeobecný název variantní skupiny.
  • VARIABLE_PARAMS – Označuje variabilní parametry (MAX 2). Předpoklad k použití elementu VARIABLE_PARAMS je posílaní potřebných parametrů a hodnot v sekci PARAM.

Zde si můžete stáhnout vzor produktového feedu ve formátu .xml – Variantní produkt se všemi elementy.

Ukázka variantního produktu se všemi náležitostmi v XML feedu

Zpět na začátek


API napojení

variantních produktů nejdříve použijte metodu Create new product pro vytvoření hlavního produktu. Poté do tohoto produktu za pomocí metody Create new variant přidejte varianty.
Varianty je třeba odlišit za pomocí variantních parametrů. Je možné využít až dva z parametrů dostupných v dané kategorii.
Varianty přiřazené do hlavního produktu se pak zobrazí vždy na detailu produktu s příslušným parametrem jako volitelnou proměnnou ze strany zákazníka.

Další informace naleznete v naší API dokumentaci zde.

V případě, že budete mít nějaké další dotazy, můžete se na nás obrátit skrze Centrum nápovědy.

Zpět na začátek


Jak užitečný byl tento příspěvek?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte příspěvek!

Průměrné hodnocení: 1.5 / 5. Počet hlasů: 10

Zatím nikdo nehlasoval. Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

cs_CZČeština