ZÁLOHA – ZACHRAŇ PODNIK – Zpracování objednávky na poukaz

Jak začít

Přišla vám objednávka na voucher? Skvělá zpráva. Nyní je potřeba koupený poukaz odeslat zákazníkovi vaším emailem a potvrdit tak jeho nákup, tedy váší podporu. Příklad poukazu a co se musí stát najdete níže.

Odeslání poukazu zákazníkovi

Jakmile se vytvoří nová objednávka v MALL Partner portálu vidíte ji ve stavu OPEN. Na novou objednáku vám přijde emailová notifikace (pokud máte nastaveno). Stav Objednávky stavu Blocked čekají na potvrzení zaplacení a s těmito objednávkami nemůžete nyní nic dělat. Objednávka OPEN je již zaplacená zákazníkem a čeká na vaše vyřízení. V detailu objednávky zjistíte kontaktní údaje na zákazníka (emailovou adresu), kterou využijte pro odeslání vašeho poukazu.

Připravte si tedy váš voucher k odeslání (voucher může být PDF či jiný formát (například jen text)), který odešlete na email adresu zákazníka. Formát poukazu a způsob číslování je zcela na vás. V MALL Portálu vidíte jak číslo objednávky tak i jméno zákazníka.

Příklad poukazu:

VOUCHER ODESÍLÁTE VY, NIKOLIV MALL.CZ

Po odeslání poukazu zákazníkovi nastavte objednávku ze stavu Open na stav Delivered. Bude potřeba jít postupně přes všechny stavy objednávek.

Stav objednávky Delivered je velmi důležitý. Po změne na tento stav odesíláme jako MALL zákazníkovi fakturu za nákup a potvrzujeme tak dokončení obchodu. PROSÍME O DODRŽOVÁNÍ TOHOTO POSTUPU.

Objednávky ve stavu Delivered nám můžete fakturovat dle nastavené pravidelnosti. Viz informace v emailu  Informace k projektu Zachraň (si) podnik na MALL.

Jak užitečný byl tento příspěvek?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte příspěvek!

Průměrné hodnocení: 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím nikdo nehlasoval. Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

cs_CZČeština