API integrace služby MALL Delivery

MALL Delivery (dříve MALL doprava), API

Služba MALL Delivery je dostupná nejen v partnerském portálu, ale i skrze API. Pokud již máte propojení vytvořeno, vystačíte si s poměrně jednoduchými úpravami pro volání dodatečných funkcí.

1. Volání stavů objednávek

Objednávky s aktivní službou MALL Delivery rozeznáte dle parametru mdp = true.

Ujistěte se, že v novém nastavení procesu objednávek nebude Váš systém přepínat stavy těchto objednávek po stavu SHIPPED (tj. například na stav DELIVERED nebo RETURNED), MALL Partner API Vám takováto volání odmítne.

Oproti původnímu nastavení, Vám systém již neumožní přepínat stav objednávky ihned do stavu SHIPPED (přeskočení stavu SHIPPING). Vždy je nutné přepnout do stavu SHIPPING, ve kterém se zakládají zásilky. Systém Vám umožní přepnutí do stavu SHIPPED až po Vaší žádosti o štítek (viz níže).

Trackovací číslo a url za Vás automaticky k objednávce doplní náš systém a skrze API si jej budete moci stáhnout teprve po stavu SHIPPED.

Pokud chcete zjistit data o konkrétní objednávce, například zmíněné trackovací číslo zásilky, využijte standardní volání detailu objednávky. https://marketplaceapiv2.docs.apiary.io/#reference/orders/getupdate-order

2. Zakládání zásilek a tisk štítků

Pro zakládání počtu balíků a tisku štítků vznikl nový endpoint. Updaty počtu balíků jsou Vám umožněny pouze ve stavu SHIPPING. Jakmile přepnete objednávku na stav SHIPPED můžete volat vždy jen poslední uloženou verzi štítků a nelze již měnit jejich počet.

Štítky je možné volat ve dvou formátech – pdf a zpl. Oba formáty jsou v defaultním nastavení automaticky dostupné.

Volání štítků https://marketplaceapiv2.docs.apiary.io/#reference/orders/create-order-labels/create-new-order-labels

Počty balíků objednávky https://marketplaceapiv2.docs.apiary.io/#reference/orders/return-order-consignments/returns-order-consignments

Pro zefektivnění volání můžete využít volbu pro hromadné volání štítků, která Vám umožní i určení první pozice štítku (1. – 4.) v případě pdf formátu.

https://marketplaceapiv2.docs.apiary.io/#reference/orders/order-by-status/generate-labels-for-selected-mdp-orders

3. Informace o nevyzvednutých zásilkách

Zásilky, které nebyly vyzvednuty zákazníkem, Vám budou navráceny.

Informace o tom, zda je aktuálně zásilka k dispozici pro vyzvednutí (popřípadě, že bude doručena svozovou službou na Váš sklad) je k dispozici na objektu objednávky.

Pro určení takové zásilky platí

  • parametr mdp = true
  • objednávka je ve stavu SHIPPED
  • parametr ready_to_return = true

4. Čtení změn na objednávkách

Pro efektivní získávání informací o změnách na jednotlivých objednávkách doporučujeme využití webhooku v kombinaci s voláním detailu objednávek.

V případě, že budete mít nějaké další dotazy, můžete se na nás obrátit skrze Centrum nápovědy.

Jak užitečný byl tento příspěvek?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte příspěvek!

Průměrné hodnocení: 5 / 5. Počet hlasů: 1

Zatím nikdo nehlasoval. Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

cs_CZČeština