MALL Delivery je služba poskytována skupinou Mall Group a jejím cílem je zjednodušení logistických procesů a zpracování objednávek na straně našich partnerů.

Služba funguje tak, že partner po obdržení objednávky vyskladní zboží dle svého standardního procesu s výjimkou toho, že během balení získává štítek dopravce přímo z platformy MALL Partner. Odeslání balíku je realizováno skrze pobočkovou síť MALL nebo má partner při větších objemech zásilek možnost objednat si svozovou službu přímo k sobě na sklad. Systém MALL Partner za partnera automaticky vyplní k objednávkám informace o trackingu zásilky pro koncového zákazníka a v okamžiku doručení také updatuje stav objednávky.

Benefity služby

  • partner nemusí řešit propojení na dopravce nebo manuálně kopírovat objednávky do jejich systému
  • evidence objednávek i zásilek je dostupná na jednom místě v MALL Partner portálu
  • partner neplatí žádné poplatky za dopravné k zákazníkovi, vyjma situace, kdy se rozhodne na produkt udělit dopravu zdarma
  • služba automaticky vyplňuje tracking zásilky pro koncového zákazníka
  • partner nemusí řešit přepínání finálního stavu objednávky, služba jej updatuje sama včetně vyplnění povinných parametrů
  • dotazy a reklamace týkající se vašich zásilek jsou na jednom místě: operations@mallgroup.com nebo telefonní číslo +420 226 254 554

Dostupnost

Aktuální verze služby podporuje dopravu v České a Slovenské republice pro balíky typu smallbox. Pokrýváme oba typy doprav – síť výdejních míst MALL i doručení na adresu zákazníka, tzv. home delivery. Na dalším rozšiřování služby budeme intenzivně pracovat, abychom byli schopni poskytnout vám službu i pro další krajiny.

Technicky služba funguje přímo na platformě MALL Partner a není tedy nutná jakákoli jiná integrace. Pokud jste partner využívající API, čeká vás poměrně jednoduché rozšíření vašeho stávajícího propojení. Pokud využíváte pro správu objednávek MALL portál, budete moci službu využívat přímo skrze něj.

Cenové podmínky

Aktivace i správa služby je pro partnery prodávající na platformě MALL Partner zcela zdarma. Partner zároveň nehradí žádné poplatky za doručení zásilky zákazníkovi, jedinou výjimkou je použití štítku FDEL na produktu, který na produktu aktivuje dopravu zdarma. V takovém případě zaplatí partner dopravné za zákazníka.

Pokud partner navíc odesílá zásilky skrze pobočkovou síť, neplatí nic ani za podání zásilek. V případě svozové služby na sklad partnera v České republice je však účtován měsíční poplatek za tuto službu, která je stanovena individuálně dle možností svozových tras a vašeho objemu zásilek.
Pro sklady sídlící na území Slovenské republiky není možnost svozu aktuálně dostupná.

Cenové podmínky dopravného se v případně aktivní služby přizpůsobuje nastavení Mall Group. Partner tedy ztrácí možnost upravit ceny dopravy pro zákazníka, jejich úrovní nebo stanovení free limitu (tj. limit, od kterého má zákazník dopravu zdarma).

Jak službu aktivovat

Pokud jste stávající partner s dokončenou registrací, můžete o službu zažádat přímo na MALL Partner portálu záložka Dopravy/MALL doprava.
V případě, že jste v procesu registrace nebo ještě nejste registrováni vůbec, kontaktujte nás na email sales.marketplace@mallgroup.com.

Po odeslání žádosti vás kontaktuje náš zástupce a vyřídí s vámi detaily nastavení služby jako je například výběr podací pobočky nebo cenové podmínky svozu. Po společné dohodě pak službu aktivujeme v určitý den, abyste byli připraveni na změnu ve vašich logistických procesech. Zároveň vám budeme k dispozici během přechodné doby, aby byly správně zpracovány zbylé objednávky v původním režimu.

Podrobný popis fungování služby je k dispozici v sekci MALL Delivery.

Jak byl užitečný tento příspěvek?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte příspěvek!

Průměrné hodnocení: / 5. Počet hlasů:

Zatím žádné hlasy! Ohodnoťte tento příspěvěk jako první.

Nenašli jste, co jste hledali, napište nám...