Správné nastavení delivery delay a close time je nezbytné pro předání relevantní informace zákazníkovi o doručení objednávky.

Delivery delay (doba doručení)

Hodnota delivery delay představuje časový interval doručení objednávky koncovému zákazníkovi. Partner hodnotu nastavuje celým číslem v pracovních dnech u jednotlivých doprav. Partneři neexpedují přes svátky a víkendy, proto se delivery delay o tyto dny automaticky navýší. Zároveň je také možné nastavit delivery delay u jednotlivých produktů (nebo i variant). Delivery delay u produktu/varianty má přednost před delivery delay u dopravy.

Příklad: Nastavená hodnota 3 pro delivery delay. V den objednání byla objednávka založena před close time.

Close time (čas uzavření)

Close time (čas uzavření) se nastavuje ve formátu HH:MM a představuje čas uzavření expedice. Tento čas určuje, do kolika hodin musí partnerovi přijít objednávka, aby byl schopný ji vyexpedovat ještě tentýž den (v případě delivery delay 0). Po této hodině se na webu vždy automaticky změní předpokládané datum dodání o +1 den. Close time definuje konkrétní hodinu (a minutu), nikoliv počet dnů. Počet dnů partner nastavuje pomocí delivery delay (viz výše).

Nastavení správného Close time je velmi důležité nejen pro správný výpočet předpokladu doručení zákazníkovi, ale umožní vám také zvýšit konverzi například před koncem marketingové kampaně nebo na konci Vánoční sezony. Můžete tak prodloužit prodej akčních položek přesně dle možností každého jednotlivého dopravce.

Close time nastavíte v MALL Partner portálu v záložce Dopravy – Nastavení doprav.

Při založení dopravy či v detailu každého dopravce můžete nastavit Close time pro jednotlivé dny. Je důležité nastavit Close time podle vaší dohody s dopravcem.
Close time zadávejte pro jednotlivé dny pomocí hodin, které se vám zobrazí po kliknutí na volné pole. V případě víkendu je potřebné vyplnit čas 00:00.

Supply delay (oddálené dodání)

Pokud plánujete dovolenou či inventuru nebo budete mít výpadek skladu, tak si můžete nastavit Zpoždění dodávky (Supply delay), konkrétní časové období, které vám automaticky prodlouží předpokládané datum doručení.
Je možné nastavit pouze jedno zpoždění dodávky.

Toto nastavení nemá vliv na nastavení supply delay na úrovni produktu, pokud jej používáte. Tato funkcionalita je nadále k dispozici a je možné ji kombinovat s touto novou funkcí.

Partneři využívající API napojení mohou termín dodání pro případy jako inventura, dovolená nebo výpadek dostupnosti ovlivnit pokročilým nastavením supply delay, o které se prodlouží běžná hodnota delivery delay.

Supply delay je možné nastavit více způsoby:
a) nad partnerem zde;
b) nad produktem zde;
c) nad variantou zde.

Jak byl užitečný tento příspěvek?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte příspěvek!

Průměrné hodnocení: / 5. Počet hlasů:

Zatím žádné hlasy! Ohodnoťte tento příspěvěk jako první.