Značka je jeden ze základních povinných elementů pro přidávání produktů na všechny jazykové mutace našich webových stránek. Jejich vnímání a použití se liší dle jednotlivých typů napojení.

Obecné informace

Cílem při listování produktů je přiřazení konkrétní značky ke každému jednotlivému produktu. Na základě uvedení informací o značce se automaticky její název propíše na první místo do hlavního titilku produktu.

Důležité:

Protože máme funkci automatického doplňování značky z pole Značka, nesmí být její název součastí názvu produktu. V opačném případě bude název značky v názvu zdvojen.

Databáze založených značek se stále zvětšuje na základě vašich požadavků.
Vyhledat značku lze přímo v  MALL Partner portálu nebo pomocí API endpointů, viz níže.

Vyhledávaní značky v MALL Partner portálu

Značky lze najít v sekci “Produkty” v podsekci “Značky”.

Zda je vaše značka založena v naší databázi, stačí vepsat název do příslušné kolonky. Pokud značka v naší databázi existuje, zobrazí se nahraný popis a logo. V opačném případě se zobrazí tlačítko s možností Založit značku, postup naleznete níže.

Mezi nalezenými údaji najdete:  

  • Logo – Logo značky zobrazující se na detailu produktu (o velikosti max 2 MB). 
  • Brand ID – Technický kód značky, neobsahující speciální znaky a mezery. Pro typy napojení MALL feed a API je povinnost při vytváření a aktualizaci produktů používat Brand ID jednotlivých značek. 
  • Webový název – Text, který se na základě napárované značky či uvedeného Brand ID zobrazí u produktu na webu. 
  • Popis značky – Text, který se zobrazí v záhlaví stránky značky, při jejím zobrazení na webu. Popis značky není viditelný na detailu produktu. 

Vyhledávání značky v API

Seznam všech značek je dostupný prostřednictvím API volání GET_BRANDS.
Seznam značek je totožný pro všechny země.

Záložka Historie značek v MALL Partner portálu

V záložce Historie naleznete všechny své žádosti o založení značek. Po kliknutí na jednotlivý řádek se vám zobrazí dané značky o které jste zažádali.

Založení značky

Pokud se značku nepodařilo dohledat v naší databázi, je třeba zaslat žádost o založení značky v partnerského portálu stisknutím zeleného tlačítka “Založit značku”. Po stisknutí tlačítka se vám zobrazí automatické okno, do kterého vyplníte veškeré údaje o nové značce:

  • Název značky
  • Logo značky
  • Krátký popis značky
  • Překlad krátkého popisu do jiných jazyků (libovolné) – překlad není automatický

Upozornění:
Licence, autory, nakladatelství a vydavatelství nelze zakládat jako značky. Pokud máte produkty tohoto typu, tak se na nás obraťte skrze Centrum nápovědy.

Po uložení se značka zařadí do seznamu nových žádostí k založení, viz obrázek. Následně je potřebné žádost odeslat.

Značky prosím posílejte všechny najednou, v opačném případě by mohlo dojít ke značnému zdržení procesu založení značek.

Po stisknutí tlačítka “Odeslat žádosti” se zobrazí upozornění, zda chcete žádost skutečně odeslat. V případě více značek pokračujte v zakládaní stisknutím tlačítka “Pokračovat” a žádosti poté odešlete najednou.
Značku na základě Vaší žádosti poté musíme založit do našich systémů. Vyřízení žádosti trvá zpravidla 2-3 pracovní dny.

Můžete se také podívat na naše instruktážní video.

Postup pro vložení značky k produktu dle jednotlivých napojení:

Manuál import

Pokud nahráváte produkty manuálně tak se značka přiřazuje v druhém kroku v záložce “Základní”, v sekci “Struktura”. Návod k manuálnímu napojení naleznete zde.

V případě, že je značka v seznamu založena, při zadávání názvu bude systém značku nabízet.

Heureka XML feed

V rámci Heureka feedu je pro nahrání produktu povinné uvádět ve vašem feedu značku, a to v rámci elementu MANUFACTURER. Napojení Heureka feedem funguje pouze pro mall.cz / mall.sk.

U Heureka feedu není třeba kontrolovat výše uvedené seznamy založených značek, neboť produkty opatřené informací o značce se do portálu MALL propisují automaticky.

V partnerském portálu je pak najdete v záložce Heureka feed po kliknutí “Stav feedu” v horní části portálu.

Výsledky sehrání značek ve vašem feedu naleznete v pravé části stránky.

Kliknutím na ikonu zobrazit pak naleznete výpis značek, které se načetly u produktů z vašeho feedu. Ve výpisu pak naleznete veškeré značky, kde lze dle volby filtrovat.
V případě značek, které systém automaticky nenalezl, je třeba nám zaslat údaje podle instrukcí v sekci Založení značky výše.

MALL XML feed

Pokud, že jste zvolili formu napojení skrze MALL feedy, je v rámci feedu povinný element . V tomto elementu je třeba uvádět vždy Brand ID značky tak, jak je založená v naší databázi. Brand ID zjistíte skrze API volání popsané výše nebo v příslušné nabídce v portálu.

Jestli je ve vašem feedu uvedeno Brand ID značky buď špatně, nebo značka není v našem systému založená, ve vašem logu chyb se objeví hlášení „UNKNOWN BRAND ID ….“.

V případě tohoto chybového hlášení je třeba zkontrolovat existenci značky v naší databázi. Pokud značka není založená, je třeba k nám zaslat údaje podle instrukcí v sekci Založení značky výše.

API napojení

V rámci atributů u volání “CREATE PRODUCT” se značka produktu přidává v rámci brand_id.

Obsahem musí být Brand ID značky, pod kterým je daná značka založená v naší databázi. V případě, že zašlete do brand_id buď špatně zadané Brand ID značky nebo neexistující značky, je třeba opravit její znění, případně pokud značka není založená, je třeba k nám zaslat žádost podle instrukcí v sekci Založení značky výše.

Chybové hlášení pak bude stejné jako u XML feedu, a to “UNKNOWN BRAND ID ….” .

Editace značky 

Pokud je značka v naší databázi založena, ale některý z údajů, jako například logo nebo popis je třeba upravit, zadejte nám prosím svůj požadavek skrze Centrum nápovědy skrze scénář Editace založené značky

V případě, že budete mít nějaké další dotazy, můžete se na nás obrátit skrze Centrum nápovědy.

Jak užitečný byl tento příspěvek?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte příspěvek!

Průměrné hodnocení: 2 / 5. Počet hlasů: 9

Zatím nikdo nehlasoval. Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

cs_CZČeština