Značka je jeden ze základních povinných elementů pro přidávání produktů na všechny jazykové mutace našich webových stránek. Jejich vnímání a použití se liší dle jednotlivých typů napojení.

Obecné informace

Cílem při listování produktů je přiřazení konkrétní značky ke každému jednotlivému produktu. Na základě uvedení informací o značce se automaticky její název propíše na první místo do hlavního titilku produktu.

Důležité:

Protože máme funkci automatického doplňování značky z pole Značka, nesmí být její název součastí názvu produktu. V opačném případě bude název značky v názvu zdvojen.

Databáze založených značek se stále zvětšuje na základě vašich požadavků.
Vyhledat značku lze přímo v  MALL Partner portálu nebo pomocí API endpointů, viz níže.

Vyhledávaní značky v MALL Partner portálu

Značky lze najít v sekci „Produkty“ v podsekci „Značky“.

Zda je vaše značka založena v naší databázi, stačí vepsat název do příslušné kolonky. Pokud značka v naší databázi existuje, zobrazí se nahraný popis a logo. V opačném případě se zobrazí tlačítko s možností Založit značku, postup naleznete níže.

Mezi nalezenými údaji najdete:  

  • Logo – Logo značky zobrazující se na detailu produktu (o velikosti max 2 MB). 
  • Brand ID – Technický kód značky, neobsahující speciální znaky a mezery. Pro typy napojení MALL feed a API je povinnost při vytváření a aktualizaci produktů používat Brand ID jednotlivých značek. 
  • Webový název – Text, který se na základě napárované značky či uvedeného Brand ID zobrazí u produktu na webu. 
  • Popis značky – Text, který se zobrazí v záhlaví stránky značky, při jejím zobrazení na webu. Popis značky není viditelný na detailu produktu. 

Vyhledávání značky v API

Seznam všech značek je dostupný prostřednictvím API volání GET_BRANDS.
Seznam značek je totožný pro všechny země.

Založení značky

Pokud se značku nepodařilo dohledat v naší databázi, je třeba zaslat žádost o založení značky v partnerského portálu stisknutím zeleného tlačítka „Založit značku“. Po stisknutí tlačítka se vám zobrazí automatické okno, do kterého vyplníte veškeré údaje o nové značce:

  • Název značky
  • Logo značky
  • Krátký popis značky
  • Překlad krátkého popisu do jiných jazyků (libovolné) – překlad není automatický

Po uložení se značka zařadí do seznamu nových žádostí k založení, viz obrázek. Následně je potřebné žádost odeslat.

Značky prosím posílejte všechny najednou, v opačném případě by mohlo dojít ke značnému zdržení procesu založení značek.

Po stisknutí tlačítka „Odeslat žádosti“ se zobrazí upozornění, zda chcete žádost skutečně odeslat. V případě více značek pokračujte v zakládaní stisknutím tlačítka „Pokračovat“ a žádosti poté odešlete najednou.
Značku na základě Vaší žádosti poté musíme založit do našich systémů. Vyřízení žádosti trvá zpravidla 2-3 pracovní dny.

Můžete se také podívat na naše instruktážní video.

Postup pro vložení značky k produktu dle jednotlivých napojení:

Manuál import

Pokud nahráváte produkty manuálně tak se značka přiřazuje v druhém kroku v záložce „Základní“, v sekci „Struktura“. Návod k manuálnímu napojení naleznete zde.

V případě, že je značka v seznamu založena, při zadávání názvu bude systém značku nabízet.

Heureka XML feed

V rámci Heureka feedu je pro nahrání produktu povinné uvádět ve vašem feedu značku, a to v rámci elementu MANUFACTURER. Napojení Heureka feedem funguje pouze pro mall.cz / mall.sk.

U Heureka feedu není třeba kontrolovat výše uvedené seznamy založených značek, neboť produkty opatřené informací o značce se do portálu MALL propisují automaticky.

V partnerském portálu je pak najdete v záložce Heureka feed po kliknutí „Stav feedu“ v horní části portálu.

Výsledky sehrání značek ve vašem feedu naleznete v pravé části stránky.

Kliknutím na ikonu zobrazit pak naleznete výpis značek, které se načetly u produktů z vašeho feedu. Ve výpisu pak naleznete veškeré značky, kde lze dle volby filtrovat.
V případě značek, které systém automaticky nenalezl, je třeba nám zaslat údaje podle instrukcí v sekci Založení značky výše.

MALL XML feed

Pokud, že jste zvolili formu napojení skrze MALL feedy, je v rámci feedu povinný element . V tomto elementu je třeba uvádět vždy Brand ID značky tak, jak je založená v naší databázi. Brand ID zjistíte skrze API volání popsané výše nebo v příslušné nabídce v portálu.

Jestli je ve vašem feedu uvedeno Brand ID značky buď špatně, nebo značka není v našem systému založená, ve vašem logu chyb se objeví hlášení „UNKNOWN BRAND ID ….“.

V případě tohoto chybového hlášení je třeba zkontrolovat existenci značky v naší databázi. Pokud značka není založená, je třeba k nám zaslat údaje podle instrukcí v sekci Založení značky výše.

API napojení

V rámci atributů u volání „CREATE PRODUCT“ se značka produktu přidává v rámci brand_id.

Obsahem musí být Brand ID značky, pod kterým je daná značka založená v naší databázi. V případě, že zašlete do brand_id buď špatně zadané Brand ID značky nebo neexistující značky, je třeba opravit její znění, případně pokud značka není založená, je třeba k nám zaslat žádost podle instrukcí v sekci Založení značky výše.

Chybové hlášení pak bude stejné jako u XML feedu, a to „UNKNOWN BRAND ID ….“ .

Editace značky 

Pokud je značka v naší databázi založena, ale některý z údajů, jako například logo nebo popis je třeba upravit, zadejte nám prosím svůj požadavek skrze Centrum nápovědy pod tímto odkazem

Jak byl užitečný tento příspěvek?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte příspěvek!

Průměrné hodnocení: / 5. Počet hlasů:

Zatím žádné hlasy! Ohodnoťte tento příspěvěk jako první.

Nenašli jste, co jste hledali, napište nám...