Značka je jeden ze základních povinných parametrů/elementů pro přidávání produktů na všechny jazykové mutace našich webových stránek. Jejich vnímání a použití se liší dle jednotlivých typů napojení.

Obecné informace

Cílem při listingu je každému jednotlivému produktu přiřadit informaci o značce. Informace o značce, kterou přidáte ke svému produktu se automaticky pak propisuje do titulku produktu na první místo.

Databáze založených značek se stále zvětšuje na základě potřeb.
Vyhledávat značku lze 2 způsoby a to za pomocí API endpointu uvedeného níže nebo přímo v partnerském portálu.

Vyhledávání značky v API

Seznam všech značek je dostupný prostřednictvím API volání GET ALL BRANDS.
Seznam značek je totožný pro všechny země.

Vyhledávaní značky v partnerském portálu

Značky lze najít v sekci „Produkty“ v podsekci „Značky“. Můžete se prokliknout přimo do portálu zde.

Pro zjišťení, zda je vaše značka v naší databázi založená, stačí vepsat její název do příslušné kolonky. Systém následně porovná výsledky a danou značku buď vyhledá nebo navrhne její založení, pokud se daná značka v seznamu nenachází. Postup pro založení nové značky naleznete níže.

Založení značky

Pokud značku nenaleznete v naší databázi, je třeba zaslat žádost o založení značky v partnerského portálu stisknutím zeleného tlačítka „Založit značku“. Po stisknutí tlačítka se vám zobrazí automatické okno, do kterého vyplníte veškeré údaje o nové značce:

  • Název značky
  • Logo značky
  • Krátky popis značky
  • Překlad krátkého popisu do jiných jazyků (libovolné) – překlad není automatický

Po uložení se značka zařadí do seznamu značek k založení, viz níže. Následně je potřebné žádost odeslat.

Značky prosím posílejte všechny najednou, v opačném případě by mohlo dojít ke značnému zdržení procesu založení značek.

Po stisknutí tlačítka „Odeslat žádosti“ se vám zobrazí upozornění, zda chcete žádost skutečně odeslat. V případě více značek pokračujte v zakládaní stisknutím tlačítka „Pokračovat“ a žádosti poté odešlete najednou.

Můžete se také podívat na naše instruktážní video.

Postup pro vložení značky k produktu dle jednotlivých napojení:

Manuál import

Pokud nahráváte produkty manuálně tak se značka přiřazuje v druhém kroku v záložce „Základní“, v sekci „Struktura“. Návod k manuálnímu napojení naleznete zde.

V případě, že je značka v seznamu založena, při zadávání názvu bude systém značku nabízet.

Heureka XML feed

V rámci Heureka feedu je pro nahrání produktu povinné uvádět ve vašem feedu značku, a to v rámci elementu MANUFACTURER. Napojení Heureka feedem funguje pouze pro mall.cz / mall.sk.

U Heureka feedu není třeba kontrolovat výše uvedené seznamy založených značek, neboť produkty opatřené informací o značce se do portálu MALL propisují automaticky.

V partnerském portálu je pak najdete v záložce Heureka feed po kliknutí „Stav feedu“ v horní části portálu.

Výsledky sehrání značek ve Vašem feedu naleznete v právé části stránky.

Kliknutím na ikonu zobrazit pak naleznete výpis značek, které se načetly u produktů z vašeho feedu. Ve výpisu pak naleznete veškeré značky, kde lze dle volby filtrovat.
V případě značek, které systém automaticky nenalezl, je třeba k nám zaslat údaje podle instrukcí v sekci Založení značky výše.

MALL XML feed

Pokud, že jste zvolili formu napojení skrze XML feedy, je v rámci feedu povinný element <BRAND_ID>. V tomto elementu je třeba uvádět vždy ID značky tak, jak je založená v naší databázi. Brand ID zjistíte skrze API volání popsané výše.

Jestli je ve vašem feedu uvedeno ID značky buď špatně, nebo značka není v našem systému založená, ve vašem logu chyb se objeví hlášení „UNKNOWN BRAND ID ….“.

V případě tohoto chybového hlášení je třeba zkontrolovat existenci značky v naší databázi. Pokud značka není založená, je třeba k nám zaslat údaje podle instrukcí v sekci Založení značky výše.

API napojení

V rámci atributů u volání „CREATE PRODUCT“ se značka produktu přidává v rámci brand_id.

Obsahem musí být ID značky, pod kterým je daná značka založená v naší databázi. V případě, že zašlete do brand_id buď špatně zadané ID značky nebo neexistující značky, je třeba opravit její znění, případně požádat osobu zodpovědnou za vaše napojení o založení značky do naší databáze.

Chybové hlášení pak bude stejné jako u XML feedu, a to „UNKNOWN BRAND ID ….“ .

Jak byl užitečný tento příspěvek?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte příspěvek!

Průměrné hodnocení: / 5. Počet hlasů:

Zatím žádné hlasy! Ohodnoťte tento příspěvěk jako první.

Napsat hodnocení k článku