Cancel rate – počet zrušených objednávek

Objednávky a správa, SLA - kvalita služeb

Naším společným cílem je mít spokojeného zákazníka, který nakupuje na MALL/Mimovrste pravidelně. Jedním ze základních předpokladů, jak toho můžeme dosáhnout je minimalizace zrušených objednávek.

Cancel rate je poměr zrušených objednávek partnerem vůči všem vytvořeným objednávkám, které prošly přes status OPEN (očištěné o testovací objednávky, manuální zásahy Call Centra MALLu ze strany zákazníka).

Jedná se o zrušené objednávky (stav CANCELLED), kde k zrušení dojde ze strany partnera tj. ještě před expedicí zboží ze skladu, nikoliv nedoručené nebo nevyzvednuté zásilky zákazníkem (stav RETURNED).

Zrušení objednávky z důvodu špatně nastavených údajů, například skladové dostupnosti a ceny, zhoršuje zákaznickou zkušenost, loajalitu a snižuje důvěru zákazníka v nás jako prodejce. Takové případy se odrážejí i v hodnocení partnera na internetu/webu.

Proto je stanoven cíl mít maximálně 1,5% zrušených objednávek za sledované období z celkového počtu objednávek každého partnera.

Toto SLA velmi pozorně monitorujeme. Při jeho porušení vás upozorníme a požadujeme nápravné kroky vedoucí k vyřešení situace.

Pokud partner po upozornění ze strany MALL nenapraví stav a Cancel rate jeho objednávek bude za sledované období vyšší než 1,5%, může dojít k dočasnému omezení spolupráce (do odstranění chyb na straně partnera).

Mezi nejčastější příčiny zrušení objednávky ze strany partnera patří:

  1. Skladová dostupnost zboží – je důležité mít vždy aktuální skladovou dostupnost, aby se v košíku zobrazovalo pouze dostupné zboží. Taktéž je důležité mít nastavený správný termín dodání Delivery delay a Close time. V případě, že dojde v krátkém časovém intervalu k souběhu několika objednávek najednou, musí partner zajistit, že má nabízené zboží.
  2. Testovací objednávky – pro otestování prosím použijte testovací objednávky v partnerském portálu, nikoliv objednávky přes MALL.CZ/SK/HU/PL/SI. Testovací objednávky vytvořené přes portál, na rozdíl od těch reálných vytvořených přes MALL.CZ, nám neovlivňují proces vzájemného vyúčtování, a taktéž pak nevstupují do statistik Cancel rate.
  3. Ceny – pro zákazníka je cena důležitá, takže pokud partner při potvrzení objednávky zjistí, že nemá správně nastavenou cenu produktu, je ze zákona povinný objednávku dodat za cenu uvedenou v objednávce. Doporučujeme kontrolovat nastavené ceny zejména pak mezi jednotlivými zeměmi (CZ vs. SK apod.) 

Objednávky zrušené samotným koncovým zákazníkem se do Cancel rate nepočítají.

Cancel rate v MALL Partner portálu

Záložku Cancel rate naleznete v MALL Partner portálu v sekci Kvalita služeb. Můžete tak sledovat aktuální údaje v procentech za daný měsíc a za posledních 7 dní. Také zde uvidíte celkový přehled za poslední měsíce.
Stav vašeho účtu je hodnocen na základě posledního ukončeného měsíce.

Zároveň máte možnost si pod tlačítkem „Report“ vyexportovat seznam chybně zadaných stavů u objednávek za vámi zvolený měsíc ve formátu .xlsx. Otevře se vám automatické okno, kde si zadáte daný měsíc, za který si chcete vyexportovat objednávky, a potvrdíte tlačítkem „Stáhnout“.

V případě, že budete mít nějaké další dotazy, můžete se na nás obrátit skrze Centrum nápovědy.

Jak užitečný byl tento příspěvek?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte příspěvek!

Průměrné hodnocení: 5 / 5. Počet hlasů: 1

Zatím nikdo nehlasoval. Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

cs_CZČeština