Naším společným cílem je mít spokojeného zákazníka, který nakupuje na MALL/Mimovrste pravidelně. Jedním ze základních předpokladů, jak toho můžeme dosáhnout je minimalizace zrušených objednávek.

Jedná se o zrušené objednávky (stav CANCELLED), kde k zrušení dojde ze strany partnera tj. ještě před expedicí zboží ze skladu, nikoliv nedoručené nebo nevyzvednuté zásilky zákazníkem (stav RETURNED).

Zrušení objednávky z důvodu špatně nastavených údajů, například skladové dostupnosti a ceny, zhoršuje zákaznickou zkušenost, loajalitu a snižuje důvěru zákazníka v nás jako prodejce. Takové případy se odrážejí i v hodnocení partnera na internetu/webu.

Proto je stanoven cíl mít maximálně 3% zrušených objednávek za sledované období z celkového počtu objednávek každého partnera.

Jedná se o poměr zrušených objednávek partnerem vůči všem vytvořeným objednávkám, které prošly přes status OPEN (očištěné o testovací objednávky, manuální zásahy Call Centra MALLu ze strany zákazníka).

Toto SLA velmi pozorně monitorujeme. Při jeho porušení upozorňujeme partnery formou e-mailu a požadujeme následnou nápravu.

Pokud partner po upozornění ze strany MALL nenapraví stav a Cancel rate jeho objednávek bude za sledované období vyšší než 3%, může dojít k dočasnému omezení spolupráce (do odstranění chyb na straně partnera).

Mezi nejčastější příčiny zrušení objednávky ze strany partnera patří:

  1. Skladová dostupnost zboží – je důležité mít vždy aktuální skladovou dostupnost, aby se v košíku zobrazovalo pouze dostupné zboží. Taktéž je důležité mít nastavený správný termín dodání Delivery delay a Close time. V případě, že dojde v krátkém časovém intervalu k souběhu několika objednávek najednou, musí partner zajistit, že má nabízené zboží.
  2. Testovací objednávky – pro otestování prosím použijte testovací objednávky v partnerském portálu, nikoliv objednávky přes MALL.CZ/SK/HU/PL/SI. Testovací objednávky vytvořené přes portál, na rozdíl od těch reálných vytvořených přes MALL.CZ, nám neovlivňují proces vzájemného vyúčtování, a taktéž pak nevstupují do statistik Cancel rate.
  3. Ceny – pro zákazníka je cena důležitá, takže pokud partner při potvrzení objednávky zjistí, že nemá správně nastavenou cenu produktu, je ze zákona povinný objednávku dodat za cenu uvedenou v objednávce. Doporučujeme kontrolovat nastavené ceny zejména pak mezi jednotlivými zeměmi (CZ vs. SK apod.) 

Objednávky zrušené samotným koncovým zákazníkem se do Cancel rate nepočítají.

Jak byl užitečný tento příspěvek?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte příspěvek!

Průměrné hodnocení: / 5. Počet hlasů:

Zatím žádné hlasy! Ohodnoťte tento příspěvěk jako první.