V následujícím článku vám vysvětlíme pojmy Draft a Live produkt, co tyto termíny u nás znamenají a proč je využíváme na označení produktů.

V našem systému není oddělený testovací a ostrý účet. Všechny operace probíhají pod jedním účtem, který prochází několika fázemi.
Počátkem technické implementace ve spolupráci s Onboarding týmem začíná předposlední fáze, a to tzv. status Testing. V průběhu téhle fáze není možné publikovat produkty.
Po úspěšné implementaci a společném odsouhlasení přepneme váš účet do Production statusu, tedy ostrého prostředí. Až následně je možné vaše produkty publikovat.

Jako pomocník k rozlišení nepublikovaného a publikovaného produktu je příznak draft / live produkt.

DRAFT

Tento příznak musí mít produkt vždy, když je partnerský účet ve fázi Testing, tedy stále probíhá technická implementace.

Produkty v MALL Partner portálu ve stavu Draft jsou tzv. nepublikované. Na webu MALL se nepublikované produkty zobrazují uživateli pouze po přihlášení pod Sandbox účtem. Partner vidí pouze své vlastní nepublikované produkty (podbarveny žlutě) a to pouze po při přihlášení na účet na web MALL.

Doporučujeme příznak Draft využívat i po spuštění do produkčního prostředí v případe rozšiřování sortimentu. Když nahrajete produkt jako draft, můžete si jeho zobrazení zkontrolovat přes Sandboxový účet a až následně produkt publikovat.

Důležité:
Ve fázi Testing není možné změnit příznak produktu na live.

LIVE

Důležité:
Stav produktu do Live měníte až na základě schválení onboardingového týmu.

Produkty v MALL Partner portálu ve stavu Live jsou tzv. publikované (pro všechny uživatele viditelné na webu MALL).

Přepnutí produktů do live probíhá až po úspěšné kontrole vzhledu produktů a nastavení ze strany Onboarding a Content týmu.
Onboarding specialista vám po kontrole přepne účet do finální fáze – Production. Následně vás bude informovat, že je možné produkty přepnout do live.

Důležité upozornění!
Jestliže změníte stav produktu z Draft na Live, nelze již změnit tento stav produktu zpět. Jinými slovy: Produkt ve stavu live (publikovaný) nelze nastavit zpět do stavu draft (nepublikovaný). K deaktivaci produktu využijte jiné způsoby, které naleznete detailněji popsané v našem článku zde.

V případě, že budete mít nějaké další dotazy, můžete se na nás obrátit skrze Centrum nápovědy.

Jak užitečný byl tento příspěvek?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte příspěvek!

Průměrné hodnocení: 1.8 / 5. Počet hlasů: 6

Zatím nikdo nehlasoval. Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

cs_CZČeština