Naším společným cílem je mít spokojeného zákazníka, který nakupuje na MALL/Mimovrste pravidelně. Velký vliv na zákaznickou zkušenost má včasné dodání zásilky zákazníkovi, proto splnění termínu dodání zboží (On-Time Delivery) pozorně sledujeme.

On-Time Delivery sleduje počet objednávek, které byly doručeny ve stanoveném datu dodání (delivery date) v daném sledovaném období.
Proto je důležité mít správně nastavené Delivery delay (např. nastavení delivery delay u produktů má přednost před nastavením u doprav) a Close time (představuje čas uzavření expedice). O správném nastavení se dočtěte zde.

Nastavením správného Delivery delay zákazník obdrží zásilku v očekávané lhůtě a zvýšíme tak kvalitu zákaznických služeb. Pozdní doručení zásilky výrazně negativně ovlivňuje zákaznickou zkušenost.

Pro splnění tohoto SLA je nutné doručit minimálně 90% objednávek ve stanoveném datu dodání ze všech objednávek.

Při porušení daného SLA je potřebné si nejdříve prověřit procesy odesílání zásilek u vás na skladě. Pokud nezjistíte žádné zdržení na vaší straně je nutné prověřit i chování vašeho dopravce.
Pokud byste zjistili, že váš dopravce neplní dané lhůty pro doručení, doporučujeme následné prodloužení Delivery delay.

V případě, že využíváte jako dopravce Uloženka by WE|DO na výdejní místa (PUP), je nutné si zjistit i Close time vašeho podacího místa (čas svozu zásilek na DEPO) pro včasné doručení zásilky koncovému zákazníkovi. Pokud je zásilka předána před Close time pobočky, bude zásilka doručena druhý den.

Co například ovlivňuje partnerské SLA On-Time Delivery:

  • pozdní nastavení stavu SHIPPED a DELIVERED (doba změny stavu SHIPPED na DELIVERED je max. 24 hodin po změně stavu u přepravce) – zákazník tak nemá informaci o stavu zásilky a MALL objednávku vyhodnocuje jako nesplnění termínu odeslání a dodání zboží
  • pozdní předání objednávky přepravci – stav SHIPPED musí reálně souhlasit s předáním zásilek přepravci (s ohledem na nastavení Close time podacích míst)
  • nesprávné nastavení Delivery delay – nastavená doba pro doručení neodpovídá skutečnému stavu (například: pozdní vyskladnění zboží, přepravce nedoručuje v termínu D+1)

Co nespadá partnerovi do SLA On-Time Delivery:

  • včasné doručení na výdejní místo – datem doručení se rozumí termín, kdy zásilka je připravena k vyzvednutí (do SLA se nepočítá počet dnů, kdy zásilka čeká na vyzvednutí zákazníkem)
  • doba platby převodem – plánované datum doručení se posouvá dle data připsání platby na účet (do SLA se nepočítá počet dnů od objednávky do připsání platby)

Jak byl užitečný tento příspěvek?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte příspěvek!

Průměrné hodnocení: / 5. Počet hlasů:

Zatím žádné hlasy! Ohodnoťte tento příspěvěk jako první.