V tomto článku naleznete přehled povinných elementů produktového a dostupnostního Heureka XML feedu. Tyto elementy jsou klíčové pro správné napojení a spuštění vašich produktů.

Produktový Heureka XML feed

SHOPKořenový element, v souboru je obsažen pouze jednou.
SHOP_ITEM Element obsahuje kompletní strukturu produktu, v souboru je obsažen tolikrát, kolik má partner produktů či variant. Např. v případě, že partner prodává tričko v pěti velikostech (S, M, L, XL, XXL) a deseti barvách (bílé, žluté, oranžové, červené, modré, fialové, zelené, hnědé, béžové, šedé a černé) je nutné do XML uvést 50x SHOPITEM.
ITEM_ID Unikátní označení produktu v rámci e-shopu, na jeho základě se vygeneruje MALL ID. ID musí zůstat unikátní, protože nám slouží k jednoznačné identifikaci produktu. Například pro správné napárovaní dostupnosti v Dostupnostním Heureka XML feedu. Nesmí být totožný s ITEMGROUP_ID.
Kombinace maximálně 36 znaků, povolené znaky jsou: _ – 0-9 a-z A-Z (podtržítka, pomlčky, čísla nula až devět, malé a velké písmena bez diakritiky).
PRODUCTNAME Přesný název produktu. Délka je validována naším systémem – na max. 200 znaků.
PRODUCTTento element není povinný.
Pokud jej ve feedu posíláte, tak se páruje na krátký popisek produktu (v MALL max. 300 znaků). Nespáruje se za předpokladu, že je element totožný s PRODUCTNAME. V tomto případě se krátký popis produktu doplní z elementu DESCRIPTION.
DESCRIPTION Popis produktu by měl obsahovat nejrelevantnější informace o produktu, které se berou v potaz ve fulltextovém vyhledávání. Není zde možné úvádět: reklamy, akce nebo propagaci vašeho e-shopu. 
Počet znaků v elementu DESCRIPTION je validován naším systémem na 13 000 znaků.
IMGURL Odkaz na hlavní/primární obrázek produktu. Velikost obrázků je validována naším systémem – max. 2000px x 2000px, min. 100 KB a max. 2 MB.
URL obrázku nesmí obsahovat mezery a diakritiku.
IMGURL_ALTERNATIVETento element není povinný, ale pokud jej ve feedu posíláte, tak si z něj čerpáme další obrázky pro daný produkt. Maximální počet obrázků je 20.
PRICE_VAT Koncová cena produktu s DPH. Cena nesmí zahrnovat provizi.
VATNepovinný element, z kterého čerpáme sazbu DPH. V případě, že se tento element ve feedu nenachází, tak lze DPH nastavit manuálně na všechny produkty v portálu ve Stavu feedu.
MANUFACTURERObsahuje výrobce (značku) produktu, na základě kterého párujeme značky na MALL. Detailnější instrukce ke značkám naleznete zde.
CATEGORY_TEXTZde se nachází zařazení produktu do kategorie. Doporučujeme využít strom kategorií Heureky, propárovaní tak proběhne automaticky. Strom Heureky naleznete zde: https://www.heureka.cz/direct/xml-export/shops/heureka-sekce.xml. V opačném případe lze kategorie napárovat ručně v partnerském portálu, více naleznete zde.
EANNepovinný element v Heureka XML feedu, který se páruje na EAN produktu. Systém akceptuje pouze 13 numerických znaků. Pro nás jsou EANy povinné a je potřebné je k produktům posílat.
V případě, že má váš EAN 14 numerických znaků, vložte ho jako 13místný bez 0 na začátku. Pokud máte kratší 8místný EAN doplňte na začátek tolik 0 kolik chybí do 13 znaků.
PARAMNepovinný element, který lze následně napárovat na naše parametry v portálu.
V případě tvoření variatního produktu je tento element povinný.
Detailnější návod naleznete zde.
DELIVERY_DATENepovinný element, který se páruje na naše Delivery Delay (doba doručení) na úrovni produktu. V tomto případě nebude nastavení Delivery delay v dopravě zohledněno a systém upřednostní nastavení na úrovni produktu. Pro správné párování je potřebné uvádět celá čísla max. dvoumístná.
ITEMGROUP_IDPovinný element nezbytný pro varianty, na jeho základě náš systém rozezná variantní produkt. Nesmí být totožný s ITEM_ID.
Kombinace maximálně 36 znaků, povolené znaky jsou: _ – 0-9 a-z A-Z (podtržítka, pomlčky, čísla nula až devět, malé a velké písmena bez diakritiky).

Dostupnostní Heureka XML feed

item_listKořenový element, v souboru je obsažen pouze jednou.
itemObsahuje informace o dostupnosti konkrétního produktu, v souboru je obsažen tolikrát, kolik má partner dostupných produktů či variant.
item idIdentifikuje konkrétní produkt. Hodnota se musí shodovat s hodnotou elementu <ITEM_ID> produktu z produktového Heureka XML feedu. Tedy vaše ID z produktového a dostupnostního feedu musí být totožné.
stock_quantityPočet kusů připravených k okamžité expedici.
Přípustná hodnota je celé číslo.

Pokud provedete změny na vašem e-shopu (eshop XYZ vs. Heureka), tak se projeví za cca 2 hodiny (pravidelná aktualizace). Následně se změny objeví v URL odkazu se strukturou feedu, který máte vložený u nás v partnerském portálu.

Jak na validaci Heureka XML feedu?

Vhodný validátor pro Heureka XML feed poskytuje Mergado. Tento validátor nezohledňuje specifické požadavky, které je potřeba dodržet pro úspěšné napojení na MALL, jedná se pouze o všeobecnou validaci Heureka feedu.

Validátor naleznete zde: https://audit.mergado.com/.

Můžete se také podívat na naše instruktážní video.

Jak byl užitečný tento příspěvek?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte příspěvek!

Průměrné hodnocení: / 5. Počet hlasů:

Zatím žádné hlasy! Ohodnoťte tento příspěvěk jako první.