EANy povinným atributem – Co je EAN (GTIN) a jak ho získat

Novinky, E-maily a Webináře, Produkty - nastavení a správa

EAN (GTIN) je celosvětově používán k identifikaci zboží při nákupu potravin, oblečení, knih a dalších. Jedná se o unikátní čárový kód, pod kterým se skrývá specifický produkt a obecně poskytuje informace o produktu a prodejci.

EAN je obecně používaný název pro čárový kód EAN-13 a zároveň se tak hovorově označuje i číslo pod čárovým kódem, správně GTIN.

Proč je dobré mít EAN (GTIN)?

Pokud má produkt vlastní EAN, lze využít služeb porovnávače, který je v poslední době hojně využíván zákazníky. To zákazníkům umožní porovnat daný produkt od vícero prodejců a například se podle ceny rozhodnout pro nákup právě od vás.
Určitě znáte porovnávač na stránkách Heureka, na našich stránkách je tato služba rovněž dostupná pod názvem Multipricing. Zákazník se pro nákup může rozhodnout podle ceny, dodací doby, aj.

Jak získám EAN (GTIN)? 

Pokud vaše produkty EAN již nemají a nebo jej nejste schopní získat od vašeho dodavatele, lze EAN kódy získat přímo v systému GS1 na jejich na stránkách. Zde je nutná registrace a dle počtu produktů, ke kterým budete přidělovat EANy, se platí vstupní poplatek. Dále je vyžadován roční poplatek dle vašeho ročního obratu. Ceník společnosti GS1 naleznete zde. Po registraci a uhrazení poplatků jsou kódy doručeny v rozmezí 2-3 dní. 

Technické detaily o doplnění EANů

EAN (GTIN) je možné v našem systému k produktům přidávat pouze ve tvaru 13 numerických znaků.
V případě, že má váš EAN 14 numerických znaků a začíná nulou, vložte ho jako 13místný bez 0 na začátku. Pokud máte kratší 8místný EAN, doplňte na začátek tolik 0 kolik chybí do 13 znaků (5).

Detailnější informace o EANech pro jednotlivá napojení naleznete zde:

V případě technických dotazů ohledně EAN kódů se obraťte na naše Centrum nápovědy. Pro obchodní dotazy se prosím obraťte na vašeho obchodního zástupce.

Jak užitečný byl tento příspěvek?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte příspěvek!

Průměrné hodnocení: 4.4 / 5. Počet hlasů: 7

Zatím nikdo nehlasoval. Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

cs_CZČeština