EAN je celosvětově používán k identifikaci zboží při nákupu potravin, oblečení, knih a dalších. Jedná se o unikátní čárový kód, pod kterým se skrývá specifický produkt a obecně poskytuje informace o produktu a prodejci.

Proč je dobré mít EAN ?

Pokud má produkt vlastní EAN, lze využít služeb porovnávače, který je v poslední době hojně využíván zákazníky. To zákazníkům umožní porovnat daný produkt od vícero prodejců a například se podle ceny rozhodnout pro nákup právě od Vás.
Určitě znáte porovnávač na stránkách Heureka, na našich stránkách je tato služba rovněž dostupná pod názvem Multipricing. Zákazník se pro nákup může rozhodnout podle ceny, dodací doby, aj.

Jak získám EAN? 

Pokud Vaše produkty EAN již nemají a nebo jej nejste schopní získat od Vašeho dodavatele, lze EAN kódy získat přímo v systému GS1 na jejich na stránkách. Zde je nutná registrace a dle počtu produktů, ke kterým budete přidělovat EANy, se platí vstupní poplatek. Dále je vyžadován roční poplatek dle Vašeho ročního obratu. Ceník společnosti GS1 naleznete zde. Po registraci a uhrazení poplatků jsou kódy doručeny v rozmezí 2-3 dní. 

Další alternativou, jak získat EANy k produktům, je využití třetích stran, které nakupují od GS1 ve velkém a jsou schopni prodat určité množství levněji.  

Jednou z těchto společností je Barcodes. Zde se platí jednorázové poplatky podle požadovaného počtu a kódy jsou odeslány na emailovou adresu. Ceník naleznete zde

Technické detaily o doplnění EANů dle jednotlivých napojení naleznete zde:  

V případě technických dotazů se obraťte na onboarding@mallgroup.com, v případě obchodních otázek na Vašeho obchodního zástupce.

Jak byl užitečný tento příspěvek?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte příspěvek!

Průměrné hodnocení: / 5. Počet hlasů:

Zatím žádné hlasy! Ohodnoťte tento příspěvěk jako první.