Bilance naročil FastCentrik vs. MALL Partner

FastCentrik

Zde se dozvíte, jak měnit stavy objednávek ve FastCentriku tak, aby se správně propsaly do MALL Partner portálu. Pro úplné pochopení toho, jak fungují stavy v MALL Partner doporučujeme pročíst článek Stanje naročila

Je důležité pracovat se stavy objednávek řádně a včas, protože Vám to pomůže zabránit problémům s vyúčtováním. Správně nastavené stavy také umožňují zákazníkům získat aktuální informace o jejich zásilkách, zlepšují zákaznickou zkušenost a zároveň snižují riziko nevyzvednutí zásilek či negativní recenze u produktu nebo objednávky.

Ve FastCentriku v tuto chvíli existují tyto stavy objednávky:

– nevyřízená
– částečně vyřízená
– vyřizuje se
– vyřízená
– stornováno

Tyto stavy jsou napárovány na stavy, které používá Partner MALL. Jen pro připomenutí přidávám i diagram:Napárování stavů mezi MALL Partner a FastCentrikem vypadá následovně:

a je více popsáno níže.

Postopek obdelave naročila

Do vašeho FastCentrik eshopu přijdou pouze objednávky, které jsou v MALL Partner portálu stavu „Open“ a propíší se jako „nevyřízená„. Propíší se tedy pouze objednávky, které jsou již zaplacené (při platbě předem) a nebo objednávky na dobírku.

Ve chvíli, kdy začnete objednávku vyřizovat, vyskladňovat či balit, přepněte stav objednávky ve FastCentriku z „nevyřízená“ na „vyřizuje se“. Tento stav odpovídá stavu "Dostava." v MALL Partner.

Pokud dojde ke zrušení objednávky z vaší strany. Je nutné ve FastCentriku nastavit stav „stornováno“, které se do MALL Partner portálu propíše jako stav „Cancelled“. Tento stav je možné nastavit nejpozději ve stavu „vyřizuje se“ / „Shipping“. Více o zrušených objednávkách a jejich dopadech se lze dočíst v článku Cancel rate.

Jakmile odevzdáte objednávku přepravci k doručení, je třeba přepnout objednávku ze stavu „vyřizuje se“ do stavu „vyřízeno“. Tak bude do partnerského portálu zaslaná informace, že objednávka má být nastavena na „Shipped“.

Pokud vše proběhne v pořádku a zákazník zásilku převezme, je třeba ve FastCentriku vyplnit políčko „Datum doručení“ (viz obr.)

Jakmile vyplníte toto datum a stav objednávky bude ve stavu „Vyřízeno“, přenese se tato informace do Mall Marketplace jako stav „Delivered“ s vyplňenou „delivered_at“. Na základě této informace pak dochází k odeslání prodejní faktury (daňového dokladu) koncovému zákazníkovi ze strany Mallu a zároveň vzniká nárok na vzájemné vyúčtování mezi Partnerem a Mall.

Stav „Delivered“ (tj. ve FastCentriku stav „Vyřízeno“ s vyplněným „Datumem doručení“) je končno stanje, ki ga po nastavitvi ni mogoče spremeniti. Če je bilo stanje „Delivered“ nepravilno nastavljeno, je treba naročilo medsebojno poravnati in nato izdati dobropis v sodelovanju s sodelavci iz operativnega oddelka. Dobropis mora vsebovati številko naročila in številko vrnitve, ki jo je poslal oddelek za poslovanje po prijavi nepravilnega stanja.
E-naslov: operations@mallgroup.com

V primeru, da stranka pošiljko NE PRENAŠAJO a zboží se vám vrátí jako nepřevzaté, je třeba tento stav ručně nastavit v partnerském portálu jako „Returned“. Za popolnost bi radi poudarili, da se ta status ne vnese v primeru, da stranka v zakonsko določenem roku odstopi od kupoprodajne pogodbe - za te pošiljke ostane status dostavljeno.

Pokud dojde k jakékoliv chybě ve spojení se stavem objednávky, je třeba se co nejdříve obrátit na oddělení Operations: operations@mallgroup.com

Kako koristna je bila ta objava?

Kliknite na zvezdico, da ocenite objavo!

Povprečna ocena: 0 / 5. Število glasov: 0

Nihče še ni glasoval. Bodite prvi in ocenite to objavo.

sl_SISlovenščina