Stavy objednávek FastCentrik vs. MALL Partner

FastCentrik

Zde se dozvíte, jak měnit stavy objednávek ve FastCentriku tak, aby se správně propsaly do MALL Partner portálu. Pro úplné pochopení toho, jak fungují stavy v MALL Partner doporučujeme pročíst článek Stavy objednávek

Je důležité pracovat se stavy objednávek řádně a včas, protože Vám to pomůže zabránit problémům s vyúčtováním. Správně nastavené stavy také umožňují zákazníkům získat aktuální informace o jejich zásilkách, zlepšují zákaznickou zkušenost a zároveň snižují riziko nevyzvednutí zásilek či negativní recenze u produktu nebo objednávky.

Ve FastCentriku v tuto chvíli existují tyto stavy objednávky:

– nevyřízená
– částečně vyřízená
– vyřizuje se
– vyřízená
– stornováno

Tyto stavy jsou napárovány na stavy, které používá MALL Partner. Jen pro připomenutí přidávám i diagram:Napárování stavů mezi MALL Partner a FastCentrikem vypadá následovně:

a je více popsáno níže.

Postup při vyřizování objednávky

Do vašeho FastCentrik eshopu přijdou pouze objednávky, které jsou v MALL Partner portálu stavu “Open” a propíší se jako “nevyřízená“. Propíší se tedy pouze objednávky, které jsou již zaplacené (při platbě předem) a nebo objednávky na dobírku.

Ve chvíli, kdy začnete objednávku vyřizovat, vyskladňovat či balit, přepněte stav objednávky ve FastCentriku z “nevyřízená” na “vyřizuje se”. Tento stav odpovídá stavu “Shipping” v MALL Partner.

Pokud dojde ke zrušení objednávky z vaší strany. Je nutné ve FastCentriku nastavit stav „stornováno“, které se do MALL Partner portálu propíše jako stav “Cancelled”. Tento stav je možné nastavit nejpozději ve stavu “vyřizuje se” / “Shipping”. Více o zrušených objednávkách a jejich dopadech se lze dočíst v článku Cancel rate.

Jakmile odevzdáte objednávku přepravci k doručení, je třeba přepnout objednávku ze stavu “vyřizuje se” do stavu “vyřízeno”. Tak bude do partnerského portálu zaslaná informace, že objednávka má být nastavena na “Shipped”.

Pokud vše proběhne v pořádku a zákazník zásilku převezme, je třeba ve FastCentriku vyplnit políčko “Datum doručení” (viz obr.)

Jakmile vyplníte toto datum a stav objednávky bude ve stavu “Vyřízeno”, přenese se tato informace do Mall Marketplace jako stav “Delivered” s vyplňenou “delivered_at”. Na základě této informace pak dochází k odeslání prodejní faktury (daňového dokladu) koncovému zákazníkovi ze strany Mallu a zároveň vzniká nárok na vzájemné vyúčtování mezi Partnerem a Mall.

Stav “Delivered” (tj. ve FastCentriku stav “Vyřízeno” s vyplněným “Datumem doručení”) je stav konečný a po jeho nastavení nelze stav změnit. Pokud byl stav “Delivered” nastaven chybně, je nutné objednávku vzájemně vyúčtovat a poté vystavit dobropis ve spolupráci s kolegy z oddělení Operations. Dobropis musí obsahovat číslo objednávky a číslo vratky, které zasílá oddělení Operations po nahlášení chybného stavu.
Email: operations@mallgroup.com

V případě, že zákazník zásilku NEPŘEVEZME a zboží se vám vrátí jako nepřevzaté, je třeba tento stav ručně nastavit v partnerském portálu jako “Returned”. Jen pro úplnost uvádíme, že tento stav se nezadává v případě, kdy zákazník odstupuje od kupní smlouvy v zákonné lhůtě – u těchto zásilek zůstává stav Delivered

Pokud dojde k jakékoliv chybě ve spojení se stavem objednávky, je třeba se co nejdříve obrátit na oddělení Operations: operations@mallgroup.com

Jak užitečný byl tento příspěvek?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte příspěvek!

Průměrné hodnocení: 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím nikdo nehlasoval. Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

cs_CZČeština