I v případě, že využíváte službu MALL Delivery se čas od času stane, že si zákazník objednané zboží nevyzvedne. Jak v této situaci postupovat naleznete v tomto článku.

Služba MALL Delivery Vám nejen dovoluje více se soustředit na výběr sortimentu a vychystávání zásilek, ale pomáhá vám také s téměř okamžitou aktualizací stavů objednávek. Ve chvíli, kdy předáte balíček kurýrovi nebo našemu pracovníkovi na pobočce, naposledy jako partner přepnete objednávku na stav SHIPPED. Zásilka je poté přepravována na výdejní místo nebo adresu zákazníka. Jakmile však vyprší lhůta pro vyzvednutí nebo není zákazník zastižen i při opakovaném pokusu o doručení, nastává vratný proces a balíček vám doručujeme nazpět.

Více o fungování objednávek s aktivní službou MALL Delivery…

Přehled v MALL Partner portálu

Informaci o zpětném procesu obdržíte jako partner ve chvíli, kdy je pro vás balíček připraven na zvolené podací pobočce nebo vám jej doveze náš svozový vůz.

V MALL Partner portálu takovou objednávku rozpoznáte podle toho, že je stále ve stavu SHIPPED a příznak Připraveno k vrácení: ANO.

Ujistěte se, že máte správně nastavené zobrazení sloupců, pokud hodnoty nevidíte. Nastavení se provádí skrze konfigurační ikonu, která se nachází hned vedle tlačítka Filtr.

Emailová notifikace

Portál MALL Partner vám zároveň nabízí možnost nastavení notifikace o nedoručených objednávkách, které jsou připraveny k vyzvednutí.

V případě, že máte již aktivní službu MALL Delivery, objeví se Vám tento typ notifikace automaticky v záložce Partner/Správa notifikací. Notifikaci je možné nastavit na skupiny kontaktů nebo individuální emailové adresy s maximálním limitem 10 příjemců. Frekvence odesílání je denní, kdy od nás obdržíte kumulativní soupis objednávek.

Upozorňujeme, že emailovou notifikaci může nastavit nebo upravit pouze administrátor partnerského účtu!

API připojení

Jste-li připojeni prostřednictvím API, získáte informaci tak, že si pravidelně stáhnete objednávky ve stavu SHIPPED a dle určení parametru ready_to_return = TRUE, zjistíte seznam nedoručených objednávek k vyzvednutí.

Druhou možností zjištění seznamu objednávek, kterou pro vás v krátké době chystáme je webhook na objekty objednávek. O dostupnosti budete informováni.

Technická dokumentace GET order detail…

Pro efektivní volání stavů objednávek můžete využít nastavení webhooku.

Heslo pro vyzvednutí zásilek

V případě, že vyzvedáváte nedoručené balíčky na některé z našich poboček výdejní sítě, bude po vás před předáním požadováno heslo pro vydání zásilky. Heslo vám každý měsíc dorazí do emailové schránky, proto prosíme o pravidelnou aktualizací všech kontaktů.

V případě, že budete mít nějaké další dotazy, můžete se na nás obrátit skrze Centrum nápovědy.

Jak byl užitečný tento příspěvek?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte příspěvek!

Průměrné hodnocení: / 5. Počet hlasů:

Zatím žádné hlasy! Ohodnoťte tento příspěvěk jako první.

Štítky: