Předtím než aktivujete službu MALL Delivery je nutné se dobře seznámit se změnami fungování stavů objednávek.

Pokud jste již jedním z našich zkušených partnerů, byli jste doposud zvyklí plně spravovat stavy objednávek od jejich zaplacení po úspěšné nebo v některých případech i neúspěšné doručení. S aktivní službou MALL Delivery budete nyní odpovídat za změny stavů pouze do doby než předáte balíček dopravci, poté převezme tuto činnost náš systém, který je přímo napojený na tracking zásilky dopravce.

Nejste si jisti standardním procesem objednávky a jejími stavy? Více informací o standardním procesu a stavech objednávek…

Přijetí a vychystání objednávky

Nově vzniklá objednávka, která ještě nebyla zaplacena zákazníkem, Vám bude založena ve stavu BLOCKED jako doposud a nadále platí, že se jedná pouze o informaci pro rezervaci skladové zásoby pro daného zákazníka. Jakmile bude objednávka řádně uhrazena (v případě dobírky se děje automaticky) bude stav objednávky změněn na stav OPEN, což je pro Vás znamení začít objednávku vychystávat. Do této doby se tedy proces na Vaší straně nijak nemění.

První změna procesu nastává ve chvíli kdy začne vychystávání na Vašem skladu a přepnutí objednávky do stavu SHIPPING. V tomto stavu je nutné přímo v MALL Partner portálu nebo prostřednictvím API zažádat o štítek dopravce.
Pokud nezažádáte o štítek k dané objednávce, nepovolí Vám systém přepnout objednávku do dalšího stavu SHIPPED.

Při využití výdejních míst DEPO a DPD Pickup je možné zaslat pouze jednokusovou objednávku. V případě nutnosti rozdělení objednávky do více balíku se obraťte na tým Operations, kteří s vámi situaci budou řešit operativně.
U výdejních míst MALL Shop a při doručení na adresu je možnost zaslat objednávku složenou z více balíků.

Jakmile je balíček připraven a oštítkován, předáte jej do dopravy, buď odnesením na naši pobočku, nebo máte-li objednanou svozovou službu předáním našemu kurýrovi. V tomto okamžiku nastavujete jako partner poslední stav SHIPPED.

Více informací o tisku štítků…

Finální stavy objednávky

Po zadání stavu SHIPPED systém automaticky začne sledovat tracking dopravce a dle získaných informací následně probíhá změna stavu objednávky.

Kontrola stavu zásilek oproti dopravcům probíhá systémově minimálně ve frekvenci každé 2 hodiny. Zjistí-li systém, že byla zásilka doručena přepne se stav objednávky na DELIVERED a vyplní se automaticky datum reálného doručení zásilky tj. parametr delivered_at. Při doručování zákazníkovi na odběrné místo, vyplňuje systém automaticky i parametr tzv. prvního pokusu o doručení, neboli first_delivery_attempt. Tento parametr je vyplněn ve chvíli, kdy je zákazník poprvé vyzván k vyzvednutí zásilky na pobočce.

Někdy se může samozřejmě stát, že zákazník zboží na pobočce nevyzvedne, nebo zásilku od kurýra nepřevezme. V takovém případě Vám zásilku vrátíme zpět. Do doby, než své zboží dostanete nazpět, zůstává objednávka stále ve stavu SHIPPED. Po převzetí nevyzvednuté zásilky (na naší pobočce nebo vrácené kurýrem – v případě svozové služby), přepne systém stav zásilky na RETURNED.

Více o tom, jak se jako partner dozvím o nedoručených zásilkách…

Zrušení objednávky

Víme, že někdy může nastat situace, kdy není možné objednávku expedovat (chybná skladová zásoba, poškození posledního kusu zboží apod.). I u objednávek s MALL Delivery platí, že máte možnost zrušit objednávku. Systém Vám povolí zadat stav CANCELLED v případě, že je objednávka ve stavu OPEN nebo SHIPPING. Ve stavu SHIPPED je možné v případě neexpedování, poškození nebo ztrátě zásilky nastavit pouze stav RETURNED.

MALL Group má své zákazníky na prvním místě, a proto chce dělat maximum pro jejich spokojenost. Dbejte proto jako náš Partner na to, aby se storno objednávek stávalo v minimální míře. Zvýšený počet zrušených objednávek může negativně ovlivnit Vaše Partnerské hodnocení. Více informací o Cancel rate naleznete zde.

Nový stav objednávky LOST

Poslední situací, která zasahuje do stavů objednávky je poškození nebo ztráta zásilky během doručování. Pro takový případ vznikl nový stav LOST.

Tento stav je nastavován výhradně naším pracovníkem ve chvíli, kdy je vám uznána reklamace za poškození nebo ztrátu zásilky během přepravy. Objednávka, která se nachází v běžícím reklamačním procesu zůstává ve stavu SHIPPED do doby uzavření reklamace. Objednávky ve stavu LOST nevstupují do fakturace.

V případě, že budete mít nějaké další dotazy, můžete se na nás obrátit skrze Centrum nápovědy. Pokud máte problém s konkrétní objednávkou, můžete to nahlásit přes scénář Problémová objednávka.

Jak užitečný byl tento příspěvek?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte příspěvek!

Průměrné hodnocení: 3.5 / 5. Počet hlasů: 14

Zatím nikdo nehlasoval. Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

cs_CZČeština