Doprava a její možnosti nastavení

Jak začít, Dopravy

V tomto článku bychom vás chtěli seznámit s možnostmi řešení logistiky v rámci MALL Partner programu.
Při implementaci vaší společnosti je třeba dle vašich potřeb a preferencí zvolit správný způsob dopravy pro doručení zásilek konečnému zákazníkovi.

Zákazník si v košíku nemůže zvolit dopravce, ale pouze způsob dopravy na adresu nebo na výdejní místo. Je potřebné si tedy založit v našem sytému jednoho dopravce pro každý typ dopravy smallbox/bigbox.

Jaké máte možnosti?

MALL Delivery

V rámci našeho programu nabízíme možnost využití logistické služby MALL Delivery, která vám zajišťuje přepravu zásilek menších rozměrů tzv. smallbox s minimálními náklady a administrativními dopady na vás.

Na rozdíl od jiných způsobů doprav, vaše zodpovědnost za změny stavů objednávek při službe MALL Delivery končí ve chvíli, kdy předáte zásilku dopravci a změníte stav objednávky na SHIPPED.
Náš systém automaticky doplní tracking údaje (aby si zákazník mohl sledovat zásilku) a následně i finální stavy.

My pro vás zajistíme dopravu zboží, kdy platbu za tuto dopravu vybíráme přímo od zákazníků, tudíž nemusíte hradit dopravu a veškeré finanční toky za doručení objednávek jsou pouze mezi MALLem a zákazníkem. Více informací o službě MALL Delivery naleznete zde

Ostatní možnosti doprav

Jsou případy, kdy není zatím možné službu MALL Delivery využít např. velké zásilky tzv. bigbox nebo v rámci doručení specifických zásilek (např. alkohol, kde je nutná kontrola věku apod.). V těchto případech finanční toky a veškerá administrativa je ve vaší kompetenci včetně změn stavů v partnerském portálu. Zároveň je nutné u objednávek doplňovat tracking údaje.

WE|DO/ Uloženka by WE|DO

Pokud vám výše uvedené brání ve využití služby MALL Delivery, máte možnost přímého napojení do systému společnosti WE|DO. Výhodou využití tohoto napojení je rozšíření o výdejní i podací místa Uloženky by WE|DO.
V tomto případě je třeba kontaktovat WE|DO na e-mailové adrese obchod@wedo.cz.

PPL, DPD, TNT, Česká pošta a ostatní…

Pokud již disponujete ve vašem e-shopu nasmlouvaným dopravcem, je možné ho využít. V rámci implementace na naše webové stránky je však nutné si dopravce nastavit. Přehled všech dopravců naleznete zde.

Vlastní dopravci

Jestli patříte mezi partnery, kteří prodávají specifické zboží a logistiku řešíte vlastní dopravou, je nutné se při implementaci obrátit na naše Centrum nápovědy pro konzultaci a její založení do systému.

Důležité:
Kromě nastavení doprav je důležité mít správně nastavenou i dobu dodání (delivery delay) a čas expedice (close time). Více informací naleznete zde.

Kromě nastavení Delivery delay je možné upravit i způsob platby, a to konkrétně zrušení možnosti platby na dobírku. Více informací naleznete v článku Jak zpracovat objednávku.

Jak užitečný byl tento příspěvek?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte příspěvek!

Průměrné hodnocení: 1.9 / 5. Počet hlasů: 20

Zatím nikdo nehlasoval. Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

cs_CZČeština