Manual Input – Jak rychle začít prodávat na MALL Partner?

Manuální napojení (Manual Input), Jak začít

Pro partnery, kteří si vybrali jako typ napojení Manual Import, stačí splnit jen několik základních kroků, aby bylo možné zahájit prodej. Po dokončení obchodní části procesu, tj. odsouhlasení VOP, dodání veškerých podkladů a dalších procesních náležitostí, se vám plně otevřou veškeré možnosti a funkce MALL Partner portálu. Níže naleznete kompletní návod jak postupně vše nastavit, aby bylo možné přejít ke spuštění prodeje.

Každou z problematik jsme pro vás zároveň pokryli v instruktážním videu, které najdete na konci každého tematického bloku.

Je vždy potřeba, aby byly splněny všechny níže popsané kroky. Pouze částečně nastavený účet není možné spustit.


Obsah:


Základní nastavení účtu a nastavení kontaktních údajů

Pro úspěšné spuštění je nejprve potřeba provézt několik základních nastavení ve vašem portálu.

Nastavení účtů

Po vaší registraci je e-mail, na který jste registraci vytvořili označený jako admin. Tento účet má pak vyšší práva při nastavování vašeho účtu.

Admin účet je možné změnit a stejně tak je možné do portálu poskytnout vstup i dalším osobám, respektive umožnit přístup i skrze jiné emailové adresy.


Nastavení kontaktů a adres

Je třeba mít v portálu nastavené kontakty takovým způsobem, že každá role je přiřazena alespoň jedné emailové adrese.

Je třeba mít v portálu zároveň uvedeny adresy takovým způsobem, že každá role je přiřazena alespoň jedná adrese.

Stejná adresa či email může mít přiřazeno vždy více rolí.


Nastavení notifikací

V průběhu Vašeho fungování na MALL Partner si můžete pro usnadnění zapnout notifikační e-maily pro konkrétní situace. Doporučujeme si tyto nastavit a zapnout. Zároveň ale doporučujeme portál pravidelně navštěvovat pro práci s jednotlivými jeho částmi.


Sandboxový účet

Pro další fungování na MALL Partner je důležité mít uložené přihlašovací údaje pro váš sandboxový účet. Tento vám umožňuje náhled vašich produktů před jejich zveřejněním. Slouží také ke kontrole, zda produkty, které jste do portálu nahráli mají všechny náležitostí, jako potřebné parametry a jejich hodnoty. Do sandboxového účtu se vždy přihlašujete na stránce MALL Partner pro danou zemi.

Zpět na začátek


Nastavení doprav

Pokud chcete prodávat na trhu v České či Slovenské republice, doporučujeme nejprve prozkoumat nabídku služby MALL Delivery. Tato vám usnadní proces zpracování objednávek na MALL Partner a je poskytována zcela zdarma. O službu můžete zažádat v portálu v nabídce Doprava -> MALL Delivery.

Nastavení vlastní dopravy

Nastavení vhodné dopravy je jednou z podmínek spuštění do prodeje. Rozdělení doprav na smallbox a bigbox se řídí dle podmínek, které jsme stanovili a jejich detail najdete v článku zde.

Zpět na začátek


Produkty a jejich nahrávání

Pro nahrání produktů je nejprve třeba znát několik základních podmínek. MALL Partner v tomto ohledu určuje základní podmínky na vzhled produktu, náležitosti jejich zařazení a parametrů s hodnotami, které produkty musí obsahovat, a další. Veškeré úpravy, které na produktech provádíte můžete kontrolovat skrze sandboxový účet, který jsme si popsali výše.


Vzhled produktu

Pro nahrání produktů do MALL Partner určujeme několik základních podmínek, a to především z důvodu další propagace vašeho zboží v placených kampaních. Nedodržením těchto podmínek může produkt z těchto kampaní vypadnout a v horším případě může být i stažen z webu. Dodržením maximálním počtu těchto podmínek a doporučení zvyšujete možnost úspěšných prodejů vašich produktů.


Značky

Jak bylo zmíněno v předchozím videu, značka je jednou z povinných údajů u produktů. Pokud narazíte na značku, kterou naše databáze neobsahuje, rádi ji pro vás založíme.


Kategorie MALL Partner

Každá ze zemí, kde funguje MALL Partner program má svůj unikátní strom. Každá z kategorií může mít různé podmínky zobrazení produktů. Pro všechny případy jsme pro vás připravili detailní podklady a návody, jak s našimi kategoriemi pracovat.


Založení produktu

Založení produktu je již téměř finální krok, který je třeba pro úspěšné spuštění provézt. Zakládat produkty lze až po založení značek a seznámení se s kategoriemi, postupujte tak prosím postupně dle doporučených kroků. Pro spuštění do prodejte prosím nahrajte maximální počet vašich produktů, usnadníte tím kontrolu obsahu ze strany MALL Partner a docílíte tak maximální kvality vašeho účtu a nabídky před jeho faktickým spuštěním.

Zpět na začátek


Objednávky

V rámci vašeho fungování na MALL Partner je pro vás připraveno přehledné prostředí na práci s objednávkami. Kromě toho jsme pro vás připravili velkou řadu doplňků, které vám práci s objednávkami mohou ulehčit. Jaké doplňky nabízíme pro které systémy naleznete v nabídce Služby.

Před spuštěním do prodeje doporučujeme udělat si ve vašem portálu několik testovacích objednávek a zkusit tak, jak se s objednávkami pracuje.

Zpět na začátek


Prolinkování

Posledním náležitostí, kterou je třeba splnit, před spuštěním do prodeje je vytvoření prolinkování vaší partnerské stránky s vaším e-shopem. Partnerská stránka slouží v rámci MALL Partner jako unikátní stránka pouze pro váš eshop a je tak jedním z možných zdrojů vašich prodejů. Provázanost partnerských stránek zlepšuje jejich viditelnost pro uživatele internetových vyhledávačů a zároveň tak přináší vyšší návštěvnost přímo k vašim produktům – nabídka zboží tedy bude celkově lépe dohledatelná na internetu.

Zpět na začátek


Jsem připraven jít do prodeje

Splnili jste všechny kroky výše? Výborně. Dělí vás již poslední krok od spuštění produktů. To, že jste vytvořili prolinkování a provedli veškeré nastavení nám dejte vědět skrze scénář v Centru nápovědy, který jsme pro vás připravili zde.

Naše integrační a contentové oddělení zkontroluje váš účet a zašle vám na email revizi vašich produktů a výsledek kontroly účtu. Pokud bude vše bez připomínek, bude váš účet přepnut do produkce a bude možné aktivovat produkty, tedy zobrazit je na webu zákazníkům. Berte prosím na vědomí, že aktivovat produkty bude možné až po schválení ze strany MALL Partner.

Zpět na začátek


Fakturace

Pro správné fungování v MALL Partner programu doporučujeme též detailně pročíst návody pro fakturaci.

Pokud využíváte službu MALL Self-Billing, pročtěte prosím základní informace zde, detaily o dobropisaci naleznete zde. Pro manuální vyúčtování pročtěte prosím článek zde. Pro zápočty prosím pročtěte článek zde. Více detailů o fakturačním procesu vám sdělí váš obchodní zástupce.

Zpět na začátek


Dotazy

Veškeré svoje dotaz v průběhu nahrávání produktů a i po něm nám prosím zasílejte skrze naše Centrum nápovědy. Průběžně jej obohacujeme o další a další nové scénáře, které Vám pomohou vyřešit vaše problémy a zodpovědět Vaše dotazy.

Zpět na začátek

Jak užitečný byl tento příspěvek?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte příspěvek!

Průměrné hodnocení: 3.3 / 5. Počet hlasů: 11

Zatím nikdo nehlasoval. Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

cs_CZČeština