Model MALL Partner je postavený na způsobu přímého prodeje zboží koncovému zákazníkovi a jeho následném odkoupení od vás, našeho partnera.

Protože v průběhu spolupráce vznikají závazky na obou stranách, tak abychom optimalizovali počet finančních transakcí, je součástí vzájemného vyúčtování Zápočet.
Zápočet na sebe pak vztahuje závazky z nákupu zboží z faktur vůči dobírkám, které přijdou na váš účet nebo například platby za dobropisy z reklamací a vratek a případné další faktury.

Vzor zápočtu mezi Partnerem a MALL Partner:

MALL tedy prodává zboží koncovému zákazníkovi, kterému pak na tento prodej vystavuje faktury. Z tohoto důvodu musí MALL zboží od partnera nakoupit.

Nákup zboží se vztahuje pouze na doručené objednávky (objednávky ve stavu Delivered) a cena zboží nakupovaná MALLem od partnera se vypočítává jako maloobchodní cena jednotlivého produktu/SKU, která byla uvedena na webu bez DPH, ponížená o smluvně domluvenou marži vztahující na tento konkrétní produkt/SKU.

DŮLEŽITÉ – na začátku spolupráce je nutné správně dohodnout a nastavit marže. Pokud by došlo k nastavení marže nesprávně, bude cena na faktuře uvedena nesprávně a to můžeme upravit až následně formou dobropisu, popřípadě dodatečné faktury.

Od služeb, jako například přepravné a doběrečné, se marže neodečítá, ta se vztahuje pouze na produkty. Tyto služby jsou přeúčtovávány v plné výši, čili v ceně bez DPH.

Zákazník platí za objednávky různými způsoby a podle toho tyto platby pak směřují buď na účet MALLu nebo na účet partnera.

Na účet MALLu přichází:
– platba kartou předem – online
– okamžitý online převod
– bankovní převod
– nákup na splátky

Na účet partnera přichází:
– při převzetí – platba na dobírku

V případě zapojení do MALL Delivery (MDP) přichází všechny platby (včetně platby při prevzetí – na dobírku) na účet MALL.

V současnosti s námi můžete mít dva způsoby vyúčtování – self-billing – automatické vyúčtování nebo manuální vyúčtování.
O těchto jednotlivých vyučtováních se dočtete v dalších článcích.

Bez ohledu na dohodnutý způsob vyúčtování by měla být výsledkem oboustranně odsouhlasená suma/částka, čili výše zmíněný zápočet. A tato částka by měla odpovídat hodnotě doručených objednávek.

Výpočet částky, za kterou nám výrobek prodáváte, si můžeme zkusit ověřit níže.

Správné fakturační údaje najdete buď ve vaší smlouvě nebo případě zde

V případě, že máte nějaké dotazy k vyúčtování prosím kontaktujte vašeho obchodního zástupce nebo oddělení Operations.

Jak byl užitečný tento příspěvek?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte příspěvek!

Průměrné hodnocení: / 5. Počet hlasů:

Zatím žádné hlasy! Ohodnoťte tento příspěvěk jako první.