Nejčastější chybové hlášky Heureka XML feedů

Heureka XML Feed

V následujícím článku naleznete seznam nejčastějších chybových hlášek Heureka XML feedů a také jejich význam. Na základě těchto informací bude oprava chyb v Heureka XML feedu snadnější.

Kde naleznete chybové hlášky

Chybové hlášky se zobrazí už po prvním načtení feedů. Naleznete je v MALL Partner portálu, v sekci Heureka feed, v záložce Stav feedu.
Všechny chybové hlášky jsou v řádcích Nenaimportované produkty a Smazané produkty. Detailnější informace se zobrazí po kliknutí na tlačítko Protokol. Ukazuje se zde také počet produktů, které jsou chybové.

V protokolu naleznete vaše ID produktu a konkrétní chybovou hlášku, kterou je potřeba opravit.
Produkty, které naleznete v protokolu nebyly do systému nahrány, protože obsahují důležitou chybu, kvůli které produkt není možné do systému uložit.  Proto je potřebné hláškám věnovat náležitou pozornost a chyby odstranit.  

Seznam nejčastějších chybových hlášek a jejich význam naleznete níže.

Seznam chybových hlášek

Chybová hláška:Význam:
ID: 123456, Error: variant [ID=123456] skipped due to missing parametersPři zakládání variantních produktů není vyplněn povinný element PARAM.
Více informací naleznete v našem článku Variantní produkty a jak je založit.
ID: 123456, Error: Invalid MANUFACTURER or CATEGORYTEXTV produktovém feedu chybí nebo je nevalidní jeden z elementů MANUFACTURER (značka) nebo CATEGORYTEXT (kategorie).
Je potřebné oba elementy ve feedu zkontrolovat a upravit ten, který je chybný. Prázdný element systém neakceptuje. Validní značka i kategorie jsou pro nahrávání produktů klíčové.
ID: 123456, Error: Unpaired or unaccepted brand ‘escape’Značka ‘escape’ není napárována v partnerském portálu nebo obsahuje nepovolené znaky. Po nahrání produktového feedu se značky, které už v systému vedené máme, automaticky napárují. Název značky v tom případě nesmí obsahovat překlep. Jestli se značka nenapáruje automaticky, je potřebné ji založit a spárovat.
Více informací naleznete v našem článku Jak na značky s Heureka XML Feedem.
Návod na založení nové značky naleznete v článku zde.
ID: 123456, Error: Unpaired category ‘Kuchyně | Potřeby | Keramické misy’Kategorie ‘Kuchyně | Potřeby | Keramické misy’ je nespárovaná v partnerském portálu.
Doporučujeme používat kategorizaci dle Heureky, tedy využívat CATEGORYTEXTy, které jsou definované v Heureka stromu a napárování tak proběhne automaticky.
V případě, že využijete vlastní kategorie, je potřebné tyto kategorie manuálně napárovat na Heureka kategorie přímo v partnerském portálu. Heureka kategorie a MALL kategorie máme propárované, takže produkt bude následně automaticky nahrán do správné kategorie na MALL.
Návod na párovaní kategorií naleznete zde.
ID: 123456, Error: Invalid value for id ‘123456’. Product ID is already used as a variant ID.Ve feedu systém detekoval 2x stejné ID produktu. Každý samostatný produkt nebo varianta musí mít unikátní ID.
ID:123456, Error: Invalid EAN value for barcode ‘11256661’
nebo
ID: 123456, Error: Invalid value for barcode ‘1 20 000 003 ‘. Max length is 13 chars.
EAN u produktu není validní.
Kontrolujeme počet znaků, kterých by mělo být maximálně 13. Náš systém je také propojen s databází EANů, takže kontrolována je i validita daného EANu dle GS1. Pro kontrolu můžete využít dostupné online validátory EANu.
ID: 123456, Error: Image size exceeded. Allowed image size is 2MB.Obrázek je příliš velký. Maximální velikost pro obrázek je 2 MB s maximálním rozlišením 2000px x 2000px. Minimální velikost obrázku je 100KB.
ID: 123456, Error: Sent media exceeded allowed value of 2000px. Your dimensions for media ‘https://www.mmm.sk/image/catalog/espace/koberecky/A123.jpg’ are 2609px x 2573px.Obrázek je příliš velký. Maximální velikost pro obrázek je 2 MB s maximálním rozlišením 2000px x 2000px. Minimální velikost obrázku je 100KB.
ID: 123456, Error: product not exists in current feedUpozornění, že produkt byl odstraněn z produktového feedu, takže byl také smazán z našeho systému.
ID: 123456, Error: Invalid URL ‘public:///12’.URL obrázku je nevalidní.
ID: 123456, Error: Invalid value for delivery_delay ‘255’. Max length is 2 chars. Use supply delay for higher values.Delivery delay (doba doručení) si systém bere z elementu DELIVERY_DATE z produktového feedu, viz článek Povinné elementy pro Heureka XML feedy.
Hodnota musí být celé číslo s maximálním počtem znaků 2.
ID: 123456, Error: Unknown category id ‘ND151’Tato chybová hláška znamená nekonzistenci v propárovanosti Heureka kategorie a MALL kategorie. V této situaci je potřebné nás kontaktovat skrze Centrum nápovědy, nesrovnalost v našem systému upravíme.
ID: 123456, Error: Category ‘Heureka.sk | Dom a záhrada | Domácnosť | Garniže’ has no SAP IDHeureka strom kategorií a MALL strom kategorií jsou propárované. Ojediněle se může stát, že nějaká kategorie ještě u nás v systému není propojena a v tom případě naleznete chybovou hlášku výše. V této situaci je potřebné nás kontaktovat skrze Centrum nápovědy, nesrovnalost v našem systému upravíme.
ID: 123456, Error: Value of parameter MP_TYPE cannot be empty.Tato chybová hláška znamená nekonzistenci v propárovanosti Heureka kategorie a MALL kategorie. V této situaci je potřebné nás kontaktovat skrze Centrum nápovědy, nesrovnalost v našem systému upravíme.
ID: 123456, Error: Invalid value for id ’10+1′. Allowed characters are: A-Z, a-z, 0-9, _, . and -.ID produktu obsahuje nepovolené znaky. Povolené znaky jsou A-Z, a-z, 0-9,_,.,-.
ID: 123456, Error: Parameter CLASSIFICATION_OF_SAFE_AND for category ND102 does not exist.Tato chybová hláška znamená nekonzistenci v propárovanosti Heureka kategorie a MALL kategorie. V této situaci je potřebné nás kontaktovat skrze Centrum nápovědy, nesrovnalost v našem systému upravíme.

Poznámka: Chybové hlášky průběžně aktualizujeme.
Pokud jste narazili na hlášku, která není v tomto seznamu, napište nám přes Centrum nápovědy.

Další chybové hlášky a jejich nastavení v záložce Stav feedu

Produkty bez nastavení DPH

Ve feedu není uveden element VAT, proto je potřebné DPH technicky k produktům doplnit. Stačí kliknout na Nastavit, vybrat vhodnou daňovou sazbu a potvrdit.
Nastavujete jednu hodnotu DPH pro všechny produkty a nastavení stačí vykonat pouze jednou.

Pokud máte produkty, kde potřebujete mít rozdílné hodnoty DPH, je nutné do produktového feedu u daných produktů nastavit element VAT.

Po nastavení je potřebné produktový feed načíst.

Produkty bez zaokrouhlené ceny

Ve feedu se nachází cena, která není zaokrouhlená, proto je potřebné cenu technicky upravit. Stačí kliknout na Nastavit a potvrdit. Nastavení stačí vykonat pouze jednou. Po nastavení je potřebné produktový feed načíst.

Produkty bez EAN

EANy jsou pro nás povinné a je potřebné je k produktům doplnit. Seznam ID s chybějícím EANem naleznete po kliknutí na Protokol. Je potřebné doplnit pouze validní EANy, v opačném případě to systém vyhodnotí jako chybu a produkt se do systému nenahraje.

Jak užitečný byl tento příspěvek?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte příspěvek!

Průměrné hodnocení: 1.6 / 5. Počet hlasů: 19

Zatím nikdo nehlasoval. Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

cs_CZČeština