Proces k vrácenému zboží

Finance a vyúčtování, Reklamace a vratky

V tomto článku bychom vás chtěli seznámit se situacemi, které mohou nastat při zpracování objednávek, například pokud si zákazník zboží nevyzvedne, vrátí zboží v zákonné lhůtě (Odstoupení od kupní smlouvy – dále jen „OOKS“) a nebo ho chce reklamovat.
Další případy, které mohou nastat při zpracování objednávek jsou: vrácení zásilky z důvodu nedoručení ze strany dopravce, chybně zadaného finálního stavu či doručení nekompletního zboží.

1. Zákazník nepřevzal zboží

Jak řešit situaci vrácené zásilky z důvodu nepřevzetí zákazníkem či nedoručení ze strany dopravce popisujeme v článku Zákazník nepřevzal zboží, který obsahuje informace, jak se k vrácené zásilce dostat.

2. Odstoupení od kupní smlouvy – OOKS

Na základě kupní smlouvy má zákazník právo vrátit nepoškozené zboží ve lhůtách stanovených příslušnými právními předpisy na jakékoliv pobočce MALL/Mimovrste nebo odesláním na adresu Distribučního centra.

Zákazník nemůže vrátit zboží dělané na zakázku či zboží, které z hygienických důvodů není možné vrátit, pokud vykazuje známky otevření či použití.
Z hygienických důvodů není možné vrátit např. použitý holící strojek, spodní prádlo nebo vyprané prádlo.

Upozornění:
Pokud balení zboží není předmětem kupní smlouvy, je zákazník oprávněn vrátit zboží v poškozeném obalu. 

Podrobnější informace naleznete v článku o Odstoupení od kupní smlouvy.

3. Reklamace zboží

V případě, že zákazník reklamuje zakoupené zboží, může se obrátit na naše Callcentrum nebo na pobočky MALL/Mimovste. V některých případech zákazník může reklamovat zboží přímo u vás. Detailnější informace o procesu reklamace zboží naleznete v článku zde.

4. Chybně nastaven stav DELIVERED nebo doručena nekompletní objednávka – vratkový dokument

Může nastat situace, kdy dojde k chybnému nastavení stavu DELIVERED, který je nevratný nebo k odeslání nekompletního zboží . Je nutné tuto situaci vyřešit procesem vygenerování vratkového dokumentu a vystavením dobropisu. Informace o vratkových dokumentech jsou dostupné zde.

5. Dobropis

Dobropis, neboli Opravný daňový doklad, slouží k vyrovnání pohledávky věřitele (v tomto případě vás jako partnera) vůči dlužníkovi (MALL/Mimovrste).
Dobropis se vytváří na základě vráceného zboží, ať už se jedná o reklamaci zboží, odstoupení od kupní smlouvy nebo vratkový dokument.
Aby byl dobropis správně sestaven, řiďte se informaci z článku Co musí obsahovat dobropis.
V případě vyúčtování formou MALL Self-Billingu, využijte článek na Dobropisace v MALL Self-Billing.

V případě, že budete mít nějaké další dotazy, můžete se na nás obrátit skrze Centrum nápovědy.

Jak užitečný byl tento příspěvek?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte příspěvek!

Průměrné hodnocení: 1.7 / 5. Počet hlasů: 18

Zatím nikdo nehlasoval. Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

cs_CZČeština