V sekci Objednávky máte k dispozici informace k přijatým objednávkám od zákazníků ze strany MALL. Níže se dozvíte více informací, jak s touto sekcí pracovat.

Po přihlášení do portálu MALL Partner se vám jako první zobrazí stránka s celkovým přehledem vašich objednávek.

Pro lepší orientaci si můžete zvolit zobrazení objednávek pouze v určitém stavu či objednávek, u kterých nebyl po dobu delší jak 7 dní stav změněn. Zde také měníte jednotlivé stavy objednávek (v případě MALL Delivery pouze do stavu SHIPPED).

Pomocí filtru si můžete zobrazit objednávky dle vašich kritérií:

U každé objednávky máte několik informací, jako například Jméno zákazníka, Zbývá uhradit, Typ doručení… Můžete si zvolit, jaké informace u objednávky chcete mít zobrazené a jaké naopak nikoliv, viz níže. Sloupec Akce je jediný sloupec, jehož zobrazení nemůžete zrušit.

Pokud využíváte službu MALL Delivery, doporučujeme mít i nastavené sloupce – Počet balíků, Mall Delivery a Připraveno k vyzvednutí.

Upozornění: Doporučujeme nepoužívat informaci Typ platby, ale řídit se informací Zbývá uhradit (COD). Může se stát, že si zákazník platební metodu změní z původní platby předem na platbu na dobírku. Tato informace se však do portálu nepropíše, propíše se pouze zbývající částka k uhrazení, která bude v pořádku.

Ve sloupci Akce jsou ikony pro zobrazení detailu objednávky (symbol oka), kde jsou informace o zákazníkovi, adresa doručení, informace o objednaném produktu, částce za dopravné a doběrečné a případná výše slevy.
V případě MALL Delivery si v detailu produktu můžete vytisknout štítek nebo i změnit pobočku.

Upozornění:
Slevu zákazníkovi poskytujeme my, jakožto prodejci zboží. Tato sleva neovlivňuje částku, za kterou si od vás zboží nakupujeme.
Vždy se řiďte informací Zbývá uhradit, jak je popsané výše. Případné rozdíly mezi slevou a celkovou sumou si poté řešíme v rámci vyúčtování.

Další ikonou, je ikona pro úpravu (symbol tužky), která se zobrazuje u objednávek ve stavu SHIPPED. Pomocí této ikony můžete změnit trackovací informace (neplatí pro objednávky v rámci MALL Delivery).
Poslední ikonou ve sloupci akce je ikona pro stažení dodacího listu (symbol listu papíru). Dodací list můžete přidat zákazníkovi k objednávce, není to však nutností. Stejné informace o objednávce se vám zobrazí i pokud kliknete na číslo dané objednávky.

Stránka Objednávky slouží i pro účetní záležitosti. V případě Self-billing formy vyúčtování si pomocí již výše zmíněného filtru vyberete zobrazení faktury a u každé vyfakturované objednávky se vám ukáže číslo faktury. V případě manuální formy vyúčtování si na této stránce stáhnete Export pro fakturaci.

Upozornění: Neplést s Export dat do CSV. Další postup viz článek Manuální vyúčtování, vyúčtování zápočtem.

Pokud využíváte služeb Uloženky by WE|DO, můžete si pro zjednodušení zakládání zásilek doručovaných na pobočku k osobnímu odběru stáhnout Export dat do Uloženky by WE|DO. Podrobnější informace zde.

Pokud využíváte službu MALL Delivery, na stránce Objednávky si vždy tisknete štítky + máte možnost tisknout štítky i v detailu dané objednávky.

Jak byl užitečný tento příspěvek?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte příspěvek!

Průměrné hodnocení: / 5. Počet hlasů:

Zatím žádné hlasy! Ohodnoťte tento příspěvěk jako první.