Objednávky v MALL Partner portálu

Objednávky a správa

V sekci Objednávky máte k dispozici informace k přijatým objednávkám od zákazníků ze strany MALL. Níže se dozvíte více informací, jak s touto sekcí pracovat.

Po přihlášení do portálu MALL Partner se vám jako první zobrazí stránka s celkovým přehledem vašich objednávek.

Pro lepší orientaci si můžete zvolit zobrazení objednávek pouze v určitém stavu či objednávek, u kterých nebyl po dobu delší jak 7 dní stav změněn. Zde také měníte jednotlivé stavy objednávek (v případě MALL Delivery pouze do stavu SHIPPED).

Pomocí filtru si můžete zobrazit objednávky dle vašich kritérií:

U každé objednávky máte několik informací, jako například Jméno zákazníka, Zbývá uhradit, Typ doručení… Můžete si zvolit, jaké informace u objednávky chcete mít zobrazené a jaké naopak nikoliv, viz níže. Sloupec Akce je jediný sloupec, jehož zobrazení nemůžete zrušit.

Pokud využíváte službu MALL Delivery, doporučujeme mít i nastavené sloupce – Počet balíků, Mall Delivery a Připraveno k vyzvednutí.

Ve sloupci Akce jsou ikony pro zobrazení detailu objednávky (symbol oka), kde jsou informace o zákazníkovi, adresa doručení, informace o objednaném produktu, částce za dopravné a doběrečné a případná výše slevy.
V případě MALL Delivery si v detailu produktu můžete vytisknout štítek nebo i změnit pobočku.

Další ikonou, je ikona pro úpravu (symbol tužky), která se zobrazuje u objednávek ve stavu SHIPPED. Pomocí této ikony můžete změnit trackovací informace (neplatí pro objednávky v rámci MALL Delivery).
Poslední ikonou ve sloupci akce je ikona pro stažení dodacího listu (symbol listu papíru). Dodací list můžete přidat zákazníkovi k objednávce, není to však nutností. Stejné informace o objednávce se vám zobrazí i pokud kliknete na číslo dané objednávky.

Stránka Objednávky slouží i pro účetní záležitosti. V případě MALL Self-Billing formy vyúčtování si pomocí již výše zmíněného filtru vyberete zobrazení faktury a u každé vyfakturované objednávky se vám ukáže číslo faktury. V případě manuální formy vyúčtování si na této stránce stáhnete Export pro fakturaci.

Upozornění: Neplést s Export dat do CSV. Další postup viz článek Manuální vyúčtování, vyúčtování zápočtem.

Pokud využíváte služeb Uloženky by WE|DO, můžete si pro zjednodušení zakládání zásilek doručovaných na pobočku k osobnímu odběru stáhnout Export dat do Uloženky by WE|DO. Podrobnější informace zde.

Pokud využíváte službu MALL Delivery, na stránce Objednávky si vždy tisknete štítky + máte možnost tisknout štítky i v detailu dané objednávky.

Jak zpracovat objednávku od začátku do konce a na co si dávat pozor, naleznete v článku zde.

V případě, že budete mít nějaké další dotazy, můžete se na nás obrátit skrze Centrum nápovědy.

Jak užitečný byl tento příspěvek?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte příspěvek!

Průměrné hodnocení: 2 / 5. Počet hlasů: 8

Zatím nikdo nehlasoval. Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

cs_CZČeština