Tento článek vám poskytne bližší informace o portálu MALL Partner. K čemu slouží a jak s portálem pracovat naleznete níže.

Partnerský portál je stránka, která vám napomáhá v prodeji na MALL.
Slouží k úpravě stavů objednávek, nahrávání či editaci produktů, nastavení doprav či exportu podkladů k fakturaci (při manuálním způsobu vyúčtování). Naleznete zde také přehled marketingových kampaní, statistiky a jiné.

Níže jsou rozepsané jednotlivé záložky portálu a jejich funkce.
Do portálu MALL Partner se přihlásíte pomocí tohoto odkazu: https://partners.mallgroup.com/cz/


Obsah:


Objednávky

Po přihlášení se vám jako první zobrazí záložka Objednávky, kde naleznete celkový přehled vašich objednávek a můžete s nimi dále pracovat.
V této sekci přepínáte stavy zásilek (vyjma MALL Delivery), můžete si zobrazit detail objednávky, stáhnout dodací list, vytisknout přepravní štítek (v případě MALL Delivery) a pokud máte manuální vyúčtování, tak zde exportujete soubor pro fakturaci.
Více informací ohledně objednávek se můžete dočíst zde.

Zpět na začátek


Feedy/Heureka Feed

Jestliže je vaše napojení prostřednictvím Feedů, tak pod záložkou Kategorie naleznete záložku Feedy nebo Heureka Feed.

Při napojení skrze MALL XML Feed naleznete v záložce Feedy kolonky pro vložení URL svého produktového a dostupnostního feedu a sledovat jejich průběžnou synchronizaci k odstranění případných chyb z feedu.
Zároveň zde najdete ke stažení i objednávkový feed.

Pokud jste napojeni prostřednictvím XML Heureka Feedu, je vaší další záložkou právě Heureka feed. Stejně jako je popsané výše u MALL XML Feedu, tak zde vkládáte URL produktového a dostupnostního Heureka feedu, nastavujete jejich aktualizaci a je zde objednávkový feed ke stažení.

Také můžete spravovat stav feedu, párovat kategorie, parametry a hodnoty a dále zde můžete řídit přesun produktů či přiřadit příznak bigbox k produktům.

Zpět na začátek


Vyúčtování

V záložce Vyúčtování je přehled všech vystavených faktur a zápočtů.
Také zde naleznete faktury týkajících se MALL Self-Billingového vyúčtování. Pokud máte o MALL Self-Billing zájem, můžete si o něj v této sekci zažádat.

Zpět na začátek


Produkty

V záložce Produkty naleznete tři podkategorie, a to Nahrané produkty, Kategorie a Seznam značek.

V podkategorii Nahrané produkty je seznam všech vašich produktů.
Zde si můžete nastavit, jaké informace chcete zobrazovat (např. status, náhled, dostupnost, …).
V případě manuálního napojení vám tato sekce slouží k zakládání, editování a mazání produktů, také zde můžete využít pomocnou ikonku pro kopírování produktů a produkty tu přepínáte ze statusu draft na live.

V rámci ostatních napojení je sekce pouze k náhledu produktů a možného přepínaní statusu.

Další je Kategorie. Zde naleznete soupis všech kategorií na MALLu, které máte v dané zemi, kde prodáváte, otevřené.
Otevřené kategorie jsou zvýrazněny tučně a můžete je dále prohlížet.

V záložce také můžete u kategorií najít tzv. třídící parametry, na základě kterých se produkt zobrazí ve správné sekci na našich webových stránkách a také parametry a jejich hodnoty ke stažení ve formátu JSON nebo XLS.

V podkategorii Seznam značek můžete vyhledávat značky v již existujících, případně založit značku novou.

Zpět na začátek


Doprava

V záložce Doprava naleznete dvě podkategorie, a to Nastavení dopravců a MALL Delivery.

V podkategorii Nastavení dopravců si nastavujete parametry dopravy, například částku, od které poskytujete zákazníkovi dopravu zdarma a také zde přidáváte nové přepravce.

V podkategorii MALL Delivery si můžete přečíst informace o této nové službě a v případě vašeho zájmu si zde žádáte o aktivaci služby.
Pokud již MALL Delivery máte aktivní, tak zde například naleznete kód pro vyzvedávání nedoručených zásilek.

Zpět na začátek


Firemní profil

V záložce Firemní profil naleznete základní informace jako např. API klíč (Client ID), partnerské stránky na MALL, Close time a jiné. Můžete zde spravovat notifikace, doplnit kontakty a kontaktní adresy a přidávát nové účty pro své kolegy. V rámci bezproblémové spolupráce je nutné, aby byly doplněny kontakty pro všech devět rolí, které jsou k dispozici.
V této sekci se také můžete přihlásit do Sandbox účtu, který slouží k prohlížení skrytých, dosud nepublikovaných produktů na webu.

Zpět na začátek


Kvalita služeb

Záložka Kvalita služeb vás informuje o poskytování vašich služeb souvisejících s prodejem zboží na MALL Partner. V sekci naleznete aktuální údaje k Cancel rate a Status error. Více informací k daným SLA naleznete zde.

Zpět na začátek


Služby pro partnery

V záložce Služby pro partnery se nachází dvě podkategorie Doplňky a rozšíření a MALL Financing. První zmíněná slouží jako přehled hlavních nabízených služeb pro partnery. Dozvíte se zde více o MALL Delivery, MALL Self-Billingu, MALL Pay, MALL TV a Heurece.

Podkategorie MALL Financing obsahuje informace k nové službě, kterou poskytuje startup Lemonero a jejím cílem je poskytnout českým eshopům dostupné financování.

Zpět na začátek


Marketing

Záložka Marketing je dále rozdělena na Marketingové kampaně, Partnerská stránka a MALL.TV.

Podkategorie Marketingové kampaně poskytuje přehled kampaní, do kterých jste byli nebo aktuálně jste zapojeni.

V podkategorii Partnerská stránka je k dispozici HTML kód, který slouží ke zpětnému prolinkování vašeho webu/eshopu s vašimi produktovými stránkami na MALLu.

Sekce MALL.TV nabízí stručné představení této platformy a také zde můžete zažádat o spolupráci.

Zpět na začátek


Statistiky

Záložka Statistiky je zde pro váš celkový přehled vašich prodejů. Naleznete v ní například celkový počet objednávek, vaše nejprodávanější produkty či GMV za vámi zvolené období.

Zpět na začátek


Centrum nápovědy

V poslední záložce, tedy v Centrum nápovědy, je k dispozici odkaz na naší Databázi znalostní, ve které jsou potřebné informace, manuály a návody z různých odvětví, například ohledně vyúčtování a doprav.
Pokud si i přes veškeré zde poskytnuté informace nebudete vědět s něčím rady, využijte zde funkci Položit dotaz.

Zpět na začátek


Jak užitečný byl tento příspěvek?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte příspěvek!

Průměrné hodnocení: 5 / 5. Počet hlasů: 2

Zatím nikdo nehlasoval. Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

cs_CZČeština